Pragniemy poinformować, że..

„Nikt mnie nie zatrzyma w odkrywaniu moich pasji” – Flash mob promujący czytelnictwo

„Nikt mnie nie zatrzyma w odkrywaniu moich pasji” – Flash mob promujący czytelnictwo w ramach projektu czytelniczego realizowanego w szkole pt. „CZYTELNICTWO TRADYCYJNE I WSPÓŁCZESNE TECHNOLOGIE INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNE – WZAJEMNIE SIĘ UZUPEŁNIAJĄ CZY WYKLUCZAJĄ?”

VIII Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej

Dziś tj. 19 listopada 2019 odbył się VII Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej .
W kategorii klas IV- V zespół wokalny w składzie Zuzanna Porębska, Julia Florkiewicz, Martyna Zygnerska i Zuzanna Skopińska zdobył I miejsce.
W kategorii klas VI - VIII duet Cecylia Motyka i Zuzia Pęziak zdobył II miejsce. Gratulujemy :).

PilneChirurg z Torunia Walczy o życie!

Drodzy Rodzice,

w listopadzie organizujemy zbiórkę pieniędzy na leczenie pana Pawła Drojeckiego, który
zachorował na stwardnienie boczne zanikowe. Pan Paweł jest mieszkańcem naszej gminy.

W dniu jutrzejszym tj. 20.11 przed zebraniem z rodzicami nasi szkolni wolontariusze będą
zbierać pieniądze do puszek.

Zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki, liczy się każda złotówka.

Porozumienie w ramach projektu "Umiem pływać 2020"

Szanowni Państwo,
chciałbym poinformować, że Gmina Obrowo podpisała porozumienie w ramach projektu "Umiem pływać 2020".

Zajęcia dla klas I - III w ramach porozumienia będą prowadzone na toruńskich basenach od lutego 2020 r., ale więcej szczegółów poznamy dopiero na początku przyszłego roku.

Przemysław Piotrowski
pinDodaj lokalizacjępencilEdy

Wizyta dentobusa w naszej szkole

Szanowni Państwo,
miło jest nam poinformować, że udało nam się podpisać porozumienie z NFZ w ramach, którego naszą szkołę odwiedzi dentobus. Pierwszy wolny termin w naszym województwie to 1 - 5 czerwca 2020 r. Przez cały tydzień stomatolog będzie diagnozował i ustalał plan leczenia. Bezpłatne badania dzieci i młodzieży będą możliwe dla każdego ucznia pod warunkiem przyjścia z rodzicem/prawnym opiekunem. Więcej szczegółów przekażemy w maju 2020 r.


Przemysław Piotrowski

Podsumowanie akcji #Szkoła Pamięta

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

Łączę wyrazy szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

Wyjazd edukacyjny uczniów do Młyna Wiedzy w ramach projektu "EU - geniusz - w naukowym labiryncie"

"EU - geniusz - w naukowym labiryncie" to projekt unijny w ramach którego na terenie naszej szkoły odbywają się zajęcia rozwijające i dydaktyczno - wyrównawcze z takich przedmiotów jak matematyka, chemia, język angielski, biologia, geografia, fizyka, projektowanie stron www czy programowanie Scratch. Dla najwytrwalszych uczestników w piątek 15 listopada został zorganizowany wyjazd do Młyna Wiedzy w Toruniu. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas 5a, 5b i 5c. Wyjazd był całkowicie darmowy, finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Uczniowie SP Obrowo Mistrzami Powiatu Toruńskiego w Piłce Ręcznej

SP Obrowo najlepsze w powiecie w piłce ręcznej!!

14 października 2019r. reprezentacja chłopców (klas 4-6) Szkoły Podstawowej w Obrowie brała udział w zawodach sportowych w mini piłce ręcznej w ramach Mistrzostw Powiatu Toruńskiego. W rozgrywkach brało udział sześć drużyn podzielonych na dwie grupy. Nasi chłopcy w potyczkach grupowych wygrali 10:2 ze szkołą z Chełmży oraz 7:1 ze szkołą z Brąchnowa. Takie wyniki dały nam pierwsze miejsce w stawce. W półfinale ograliśmy rówieśników z SP Lubicz Górny 4:1 i zameldowaliśmy się w finale. Tam czekał na nas wymagający rywal ze szkoły w Grzywnie. Mecz by niezwykle zacięty. Twarda gra obronna z obu stron nie pozwolała na rozwinięcie skrzydeł w ataku co przełożyło się na niski wynik. Nasi chłopcy okazali się bardziej skuteczni od rywala i wygrali 2:1. Brawo dla chłopców za duże zaangażowanie i pokaż umiejętności o czym świadczą wyniki osiągane w rywalizacji. Ten sukces pozwolił nam obronić tytuł mistrzowski z poprzedniego roku szkolnego.

J.M.

Przygody Gangu Słodziaków - promujemy recykling

Przygody Gangu Słodziaków - prace konkursowe uczniów z klasy Ib, IIc i III SP (dekoracja z wykorzystaniem materiałów wtórnych). Promujemy recykling.

Święto Niepodległości w Urzędzie Gminy Obrowo

Uczniowie naszej szkoły w dniu 11 listopada 2019 r. wystąpili w kaplicy przy budynku Urzędu Gminy w przedstawieniu patriotycznym przed lokalną społecznością. Uroczysty występ przybliżył widzom dramatyczne dzieje Polski, tragedię rozbiorów, trud walki o wolność oraz radość z odzyskania niepodległości. Mieszkańcy Obrowa nie kryli wzruszenia. Oklaskami na stojąco gorąco podziękowali młodym artystom.

Wspólnie uczciliśmy Święto Niepodległości oraz oddaliśmy hołd wszystkim Polakom, którzy poświęcili życie, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce

Obrowski Turniej Niepodległości Gminy Obrowo

W dniu 11 listopada 2019 roku odbył się turniej szachowy na terenie Szkoły Podstawowej w Obrowie.

Obrowski Turniej Niepodległości Gminy Obrowo.

W turnieju uczestniczyło 28 zawodników, którzy rozegrali turniej w ilości 7 rund.

Wszyscy uczestnicy turnieju grali w jednej grupie.

Nasi uczniowie zajęli poniższe miejsca w Turnieju szachowym:

II miejsce w Turnieju zajął Cezary Szulc, który jest absolwentem Gimnazjum nr 1 w Obrowie

III miejsce w Turnieju zajął Wojciech Rumiński, który jest uczniem trzeciej klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie.

I miejsce w grupie wiekowej z rocznika 2007 i młodsi zajął Hubert Kowalski.

II miejsce w grupie wiekowej z rocznika 2007 i młodsi zajął Maciej Śmiech,

III miejsce w grupie wiekowej z rocznika 2007 i młodsi zajęła Wiktoria Gromelska

Opracował: Eugeniusz Daniszewski

Ślubowanie klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020

30 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. O godz. 16.00 do sali gimnastycznej przy dźwiękach muzyki wkroczyły w pełnej gali uczniowie klas pierwszych.
Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad bezpiecznego zachowania się na drodze. Wszyscy zebrani zgodnie stwierdzili, że egzamin na ślubowanie pierwszoklasisty pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie dyrekcja dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

M. D., A.Sz.

Święto Niepodległości 2019

W tym roku obchodzimy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej szkole 8 listopada uczniowie i nauczyciele z oddziałów 0-3 odśpiewali hymn państwowy. Następnie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klasy 0b i III. Występujący recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewali pieśni.
Po uroczystej akademii dyrekcja szkoły podziękowała uczniom i paniom za piękne przygotowanie części artystycznej poświęconej naszej Ojczyźnie.
Następnie uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej wykonali zdjęcia upamiętniające 101 rocznicę odzyskania niepodległości.

W tym dniu także uczniowie klasy 2c wykonali szereg działań przybliżających im tematykę symboli narodowych czy postaci Józefa Piłsudskiego.
P.W. M.D. A.Sz.

Jak zostać strażakiem - zajęcia z preorientacji zawodowej

Siódmego listopada uczniowie klas 8 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. Łukasza Mądrzejewskiego - st. asp. Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Lekcja miała charakter zawodoznawczo - profilaktyczny.
Uczniowie poznali "od kuchni" pracę zawodowego strażaka oraz członka OSP. Przedstawiono uczniom 3 drogi kształcenia w tym zawodzie.
Starszy aspirant przekazał także informacje dotyczące zagrożeń zdrowia i życia, ukierunkował plan działania w sytuacjach trudnych (pożar, wybuch bomby, środki chemiczne, wypadek komunikacyjny i inne).

XVI Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko"

6 listopada 2019 na Zamku Bierzgłowskim odbył się XVI Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko".
Zespół wokalny klas V w składzie: Zuzanna Skopińska, Zuzanna Porębska, Julia Florkiewicz i Martyna Zygnerska zdobył III miejsce w kategorii klas IV- VI. Gratulacje!!!

Wojewódzki Konkurs Plastyczno - Literacki „ Odzyskana niepodległość zobowiązuje nas …”

6 listopada 2019 na Zamku Bierzgłowskim zostały ogłoszone wyniki XVI Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno - Literackiego „ Odzyskana niepodległość zobowiązuje nas …”
Miło jest mi poinformować, że uczennica klasy VII b Marcelina Mazur zdobyła III miejsce.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Warsztaty edukacyjne - "Polska - moja ojczyzna"

5.11.2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne pod hasłem „ Polska -moja ojczyzna”. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów klas 0-3 z symbolami narodowymi Polski oraz budzenie przywiązania do kraju ojczystego a także wyrabianie u dzieci poczucia przynależności narodowej. Wszyscy uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Chętnie udzielali odpowiedzi na tematy związane z naszym krajem. Wykazali się doskonałą znajomością fauny i flory naszego kraju.
Taki rodzaj zajęć zdecydowanie wyrabia wśród uczniów poczucie przynależności do kraju a także utrwala wiadomości zdobyte podczas zajęć.
Na koniec warsztatów uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcia w mundurze wojskowym i poczuć chociaż chwilę dumę z godnego noszenia tego stroju.
Podsumowaniem warsztatów było wręczenie pamiątkowych dyplomów dla każdego uczestnika.
P.W.

Gminny Konkurs Recytatorski "Kocham Cię Polsko"

4 listopada w Osieckim Domu Kultury odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski "Kocham Cię, Polsko". Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Kowalska, Wiktora Zakrzewska, Blanka Dulkiewicz oraz Marcelina Mazur. Uczennice zaprezentowały utwory o tematyce patriotycznej, a ich interpretacje spotkały się z uznaniem jury. Marcelina Mazur z klasy VIIb we wspaniały sposób wyrecytowała wiersz K. I. Gałczyńskiego "Pieśń o fladze" i wywalczyła I miejsce w kategorii klas VII - VIII. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tydzień Głośnego Czytania

Od 21 do 25 października 2019 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Głośnego Czytania w ramach akcji „Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych”.
Przedsięwzięcie było także elementem projektu „Czytelnictwo tradycyjne i współczesne technologie informacyjno-komunikacyjne wzajemnie się uzupełniają czy wykluczają?”, którego pomysłodawczyniami są p. Agnieszka Pankowska i p. Monika Trawińska.
Projekt realizowany jest w naszej szkole od października 2019 r. i ma na celu propagowanie czytelnictwa tradycyjnego oraz nowoczesnych form zdobywania i analizowania informacji oraz komunikacji, ze szczególnym wskazaniem zarówno korzyści jak i niebezpieczeństw płynących z TIK. Dzięki podjętym działaniom, należy w sposób praktyczny zachęcić uczniów do czytania tradycyjnego oraz wyposażyć ich w umiejętność właściwego korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnej.
W trakcie Tygodnia Głośnego Czytania uczniowie z klas I-III SP mogli poznać różne formy czytelnictwa (m. in. audiobook, e-book, platformy) dzięki przygotowanym przez nauczycielki prezentacjom multimedialnym. Nauczycielki prezentowały literaturę dziecięcą i problemową wykorzystując serię książek „Bajki bez bariera” i „Słup soli”. Uczniowie poznali picterbooki dostępne w bibliotece szkolnej oraz baśnie w formie kart kamishibai, które zaprezentowała p. Iwona Nowicka – bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Obrowie. Ogłoszono także konkurs „Świat w obrazkach - tworzę picterbooka”.
Cenne i pouczające były również spotkania czytelnicze ze starszymi uczniami naszej szkoły, panią pedagog – Aleksandrą Kwaśnicką oraz reprezentantką Klubu Seniora „Sami Swoi” w Obrowie - p. Danielą Procherą.
W akcje włączyły się także uczennice klasy VIIIb, które przygotowały plakaty promujące czytelnictwo: „15 powodów dla których warto czytać”, „Czytasz książki, zyskujesz na tym więcej niż myślisz”, „E-Książki”.
W związku z realizowanym projektem zaplanowano w najbliższych dniach pogadanki w klasach starszych w trakcie, których autorki projektu będą zachęcały do udziału w konkursie promującym czytelnictwo i nowe formy informacyjno-komunikacyjne „Kreuję moją rzeczywistość” z wykorzystaniem elementów języka angielskiego.

Święto Poczty Polskiej

Dzieci z grupy 0 a obchodziły Święto Poczty Polskiej, jak również święto naszych wspaniałych listonoszy, którzy nieodzownie kojarzą się nam z tą instytucją. Oczywiście najbardziej znanym i lubianym przez dzieci jest listonosz Pat, który podczas doręczania poczty spotyka na swojej drodze wiele przygód służąc innym z pomocą.
Zapoznaliśmy się również z historią powstania tego święta i ważnej roli jaką odgrywa w naszym życiu pomimo ogromnego postępu technologicznego.
W tym dniu uczniowie własnoręcznie przygotowali laurki z dedykacją do rodziców za ich trud, miłość, cierpliwość i uśmiech towarzyszący każdego dnia. Na zakończenie tak pracowitych zajęć powędrowaliśmy do punktu pocztowego aby nadać naszą wyjątkową korespondencję.

Dzień dyni

W środę 30 października nasza szkoła wraz z nauczaniem początkowym bawiła się w dniu dyni. Pomysłowość uczniów przeszła wszelkie oczekiwania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Mamy nadzieję,że ten dzień zapisze się już na stałe w naszym kalendarium.
S.W.

 

Międzyszkolny Przegląd Piosenki Religijnej

24 października 2019 w Szkole podstawowej w Osieku nad Wisłą odbył się XII Międzyszkolny Przegląd Piosenki Religijnej . Dziękujemy organizatorkom Pani Katarzynie Tofil i Pani Annie Melkowskiej za zaproszenie i mile spędzony czas w przyjaznej, muzycznej atmosferze.

#Szkoła Pamięta

25 października 2019 r. społeczność SP w Obrowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji # Szkoła pamięta. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalił znicze przed głazem upamiętniający kierownika Szkoły Powszechnej w Obrowie - Kazimierza Kubackiego - aresztowano przez Niemców we wrześniu 1939 r. i zmuszonego do niewolniczej pracy w Kl Mauthausen - Guzen, gdzie zmarł w 1941 r. Uczniowie kl. V a i VIII a wzięli udział w rajdzie pieszym do tzw. mogiły w lesie obrowskim, której napis głosi "Ofiarom niemieckiego terroru na ludności Gromady Obrowo we wrześniu 1939 r." Cześć ich pamięci! J. S.

Warsztaty - Nauka to zabawa.

 

Dzis w szkole uczniowie klasy 8a i 8b wzięli udzial w warsztatach poprowadzonych przez #AkademiaNaukiTorun. Uczestnicy kursu podczas zajęć poznali metody sprawnego pozyskiwania informacji i budowali własną strategię uczenia się. Celem warsztatów było pokazanie, że każdy może się nauczyć uczyć trzeba znaleźć tylko sposób na siebie.

„W powiecie toruńskim mieszkamy, jego legendy znamy”

Pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotkanie uczniów klas 1-3 w Zębowie.
Uroczystość rozpoczęła się od teatrzyku, z którego uczniowie nauczyli się w jaki sposób pokonywać stres, lęk.
Następnie przeszliśmy do świetnej zabawy, której celem było sprawdzenie wiedzy uczniów o legendach toruńskich. Okazuje się, że uczniowie klas drugich naszej szkoły, świetnie orientują się we wszystkich legendach. Wiedzą, skąd pochodzi nazwa miejscowości Czernikowo, kogo ojcem chrzestnym był król Kazimierz Wielki a także znają ciekawą historie Dobrzejewic. W mieszanych składach rozwiązywali zadania, krzyżówki, rebusy a także składali układanki.
Mieli możliwość zintegrować się ze swoimi rówieśnikami ze sąsiednich szkół w gminie.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i gratulujemy świetnej organizacji spotkania.
P.W.

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej z Obrowa Mistrzami Powiatu Toruńskiego w unihokeju!!

21 października 2019 r. reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Obrowie gościła w szkole w Turznie na Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego. Rozgrywki toczyły się o wyłonienie najlepszej drużyny w unihokeja wśród chłopców rocznika 2005 i 2006. Rywalizację rozpoczęliśmy od zwycięstwa 1:0 ze szkołą z Chełmży. Drugi nasz mecz z drużyną z Łysomic pomimo optycznej przewagi zakończył się bezbramkowym remisem. Ostatni pojedynek w naszej grupie ustawił miejsca w grupie B. Z 4 punktami lecz z gorszym bilansem bramkowym zajęliśmy drugie miejsce. Awans do półfinału mieliśmy w kieszeni, ale przed sobą mecz ze zwycięzcą grupy A – szkołą z Łubianki. Zadanie nie było łatwe, gdyż bezpośredni rywal miał dwa zwycięstwa i remis w trzech meczach. Pewni swojej dobrej gry i ze świadomością, że nawet najmniejszy błąd może przekreślić marzenia przystąpiliśmy do ataku. Rywal nie miał chwili oddechu, ciągle odpierając napór naszych hokeistów. Chociaż szans bramkowych było wiele nasi chłopcy razili nieskutecznością. Przełamanie nastąpiło przy rzucie wolnym, po którym Bartek zdobył bramkę bezpośrednim, mierzonym strzałem w okienko. Wynik utrzymaliśmy do końca ciesząc się z awansu do finału. Cel minimum osiągnięty, apetyty jednak nie były zaspokojone. W finale spotkaliśmy się ponownie tego dnia ze szkołą z Łysomic. Rywalizacja stała na wysokim poziomie jak na finał przystało. Ani regulaminowy czas, ani dogrywka nie wystarczyły by wyłonić zwycięzców. O wszystkim decydowały rzuty karne, w których popisowe parady naszego bramkarza nie pozwoliły rywalom zdobyć żadnej bramki!! Wygraliśmy 1:0 pieczętując tryumf w całych zawodach. Słowa pochwały kieruję do wszystkich reprezentantów naszej szkoły za pełne zaangażowanie i walkę do ostatnich sekund… dosłownie!!

J.M.

 

Wieczornica 2019

16 października, czyli dokładnie w 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w Szkole Podstawowej w Obrowie już po raz dziesiąty odbyła się wieczornica upamiętniająca myśl i nauczanie Jana Pawła II, który jest patronem szkoły. O godzinie 17 w stołówce szkolnej, która na tę okoliczność zamieniła się w kameralną kawiarenkę, zgromadzili się zaproszeni goście, a wśród nich proboszcz tutejszej parafii ks. prof. Tadeusz Lewandowski, przedstawiciele Gminy Obrowo z wójtem panem Andrzejem Wieczyńskim na czele, członkowie Klubu Seniora „Sami Swoi”, rodzice uczniów, absolwenci. Młodzi artyści – obecni i byli uczniowie szkoły w Obrowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny ilustrujący hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy”. Na program złożyły się wiersze Karola Wojtyły oraz utwory poetyckie innych autorów, które korespondowały z hasłem uroczystości. Recytacje przeplatane były pięknie wykonanymi piosenkami zarówno religijnymi jak i świeckimi. Myśl przewodnia programu nawiązywała do ogłoszonego w październiku nadzwyczajnego tygodnia misyjnego. Prezentowane teksty podkreśliły konieczność dostrzeżenia wśród nas osób, do których trzeba iść z Dobrą Nowiną po to, aby one z kolei mogły wstać i iść dalej.

Dzień chłopaka - klasy pierwsze.

W klasach pierwszych z okazji Dnia Chłopca dziewczynki zaśpiewały gromkie „Sto lat” i złożyły życzenia. Koledzy otrzymali upominki i wyjątkowe medale. Obchodom święta towarzyszył poczęstunek przygotowany przez niezawodne mamy.

Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek.

 

Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbywa się się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w licznych sesjach kodowania, na różnych poziomach trudności w zależności od grupy wiekowej niejednokrotnie osiągając certyfikaty ukończenia.

P.A. i E.D.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiejszy dzień jest szczególny bowiem obchodzimy święto szczególne – Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto nas wszystkich: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Ktoś by spytał: ale dlaczego? Odpowiedź jest prosta – aby szkoła i edukacja mogły istnieć, każda z wymienionych wyżej grup tworzącej społeczność szkolną jest niezbędna i kluczowa.
W naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w piątek. Czas upłynął nam w rodzinnej atmosferze. Życzeniom, prezentom i kwiatom nie było końca. Odbyły się uroczyste akademie, na którą zostali zaproszeni: dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Uczniowie klas drugich w obecności kolegów i koleżanek z klas 0 - III wierszem oraz śpiewem wyrazili swoje podziękowania i słowa uznania dla pracy pedagogów. Po części artystycznej reprezentanci klas wręczyli jesienne upominki wszystkim zebranym gościom. Z kolei uczniowie klas IV-VIII po krótkim montażu słowno muzycznym podarowali symboliczny prezent w postaci pysznego miodu do wieczornej herbaty. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnego wręczania nagród przyznawanym przez uczniów dla nauczycieli i pracowników szkoły w poszczególnych kategoriach. Zwycięzcy otrzymali dyplom oraz zdrowy upominek.
Na zakończenie obu uroczystości głos zabrał pan dyrektor Przemysław Piotrowski oraz pani dyrektor Jolanta Siewior, którzy złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz pogratulowali uczniom wspaniałego występu.
PW/AP

XIX Pielgrzymka Rodziny Szkół JP2 na Jasną Górę

Tegoroczna pielgrzymka pod hasłem „Wstańcie, chodźmy” to spotkanie ponad 10 tys. osób z 240 placówek noszących imię Jana Pawła II w Polsce oraz z Wilna na Litwie i Grodna na Białorusi. W jej trakcie nawiązano do 40 lat od pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz 100. rocznicy urodzin Papieża-Polaka. Wśród pielgrzymów nie zabrakło delegacji ze szkoły w Obrowie. We wspólnym świętowaniu udział wzięła 15-osobowa delegacja uczniów pod opieką p. Moniki Bibersztajn i dyrektora szkoły p. Przemysława Piotrowskiego. W spotkaniu udział wziął również Wójt Gminy Obrowo p. Andrzej Wieczyński oraz przedstawicielki Rady Gminy w Obrowie – p. Sylwia Lisińska i p. Alicja Tarkowska.
9 października br. o 20:20 przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej młodzi ludzie wysłuchali rozważań przygotowanych przez uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. O 21.00 tradycyjnie odbył się Apel Jasnogórski.
W czwartek o godz. 11:00 pieśni maryjne i poświęcone misjom zainaugurowały przygotowania do mszy świętej, którą celebrował ks. biskup Henryk Tomasik – duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
W czasie homilii biskup Tomasik nawiązał do znaczenia słów „Wstańcie, chodźmy”. Przypomniał, czym te słowa były w czasie pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do Polski i jakie przesłanie niosą teraz. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpił akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski. Potem został odczytany przez p. Małgorzatę Gumińską list do Ojca Świętego Franciszka. Mszę zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

„Rzeka – symbol potęgi, siły wieczności.”

Dnia 27 września uczniowie klas I-III włączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Rzek. Prezentując dzieciom bieg rzeki, jej funkcje, jednocześnie starałyśmy się uwrażliwić je na piękno środowiska rzecznego oraz na potrzebę szanowania i oszczędzania wody. Po odbytym spotkaniu uczniowie wykonali żabki z kamieni. Prace uczniowskie zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym.


M. Lis, M. Swatko

Próbna ewakuacja szkoły

Dnia 08 października bieżącego roku o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie rozległ się sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu przeciwpożarowym. Były to ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru w budynku szkolnym połączone z przyjazdem kilku jednostek straży pożarnej. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zgodnie z planem ćwiczeń opuścili budynek szkoły udając się na plac apelowy. Wychowawcy klas zdali raport o frekwencji uczniów dyrektorowi szkoły Przemysławowi Piotrowskiemu.

Po przyjeździe jednostek straży pożarnej do akcji przystąpili strażacy, którzy podjęli działania mające na celu poszukiwaniu uwięźniętych uczniów z nauczycielem w jednej z sal lekcyjnych położonych w nowym budynku na pierwszym piętrze, a pozostali strażacy przystąpili do gaszenia pożaru w pracowni komputerowej.

Ewakuacja przebiegała w sposób sprawny i szybki. Nad bezpiecznym przebiegiem akcji czuwali oficerowie z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz prezes pan Janusz Lewandowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie.

Przeprowadzona sprawnie ewakuacja pokazała, że pracownicy szkoły przygotowani są do postępowania na wypadek pożaru. Akcja przeciwpożarowa była dużym przeżyciem dla uczniów naszej szkoły.

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie serdecznie dziękują Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Cała społeczność szkolna dziękuje także strażakom z OSP w Kawęczynie oraz OSP Osiek nad Wisłą za pomoc w ćwiczeniach.

Eugeniusz Daniszewski

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej klas siódmych i ósmych

W dniu 9 października w Pluskowęsach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej klas siódmych i ósmych. Reprezentacja SP OBROWO po zaciętej rywalizacji zajęła trzecie miejsce.

Dzień tabliczki mnożenia

4 października obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji dzieci miały możliwość wzięcia udziału w konkursach i zabawach związanych z tym dniem. Na lekcjach rozwiązywali ciekawe lamiglowki i zagadki a także wszyscy wzięli udział w konkursie na Mistrza tabliczki mnożenia. Podczas przerw rozwiązywali przykłady dotyczące tabliczki mnożenia. Dodatkowo chętne dzieci wzięły udział w konkursie na lapbooka związanego z tabliczką mnożenia. Dziękujemy wszystkim za udział.

 

Wycieczka klas VI do Łeby


We wrześniu 2019 roku uczniowie klas VI pod opieką nauczycieli Tomasza Rumińskiego, Macieja Bandrowskiego oraz mamy jednej z uczennic Pani Ilony Gawarkiewicz uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Łeby. Celem wycieczki było zapoznanie z fauną, florą oraz krajobrazem Słowińskiego Parku Narodowego, a także z historią i ciekawymi miejscami nadmorskiego miasteczka i jego najbliższej okolicy.
Po przyjeździe na kwaterę i zjedzeniu smacznego obiadu wyruszyliśmy na zwiedzanie Łeby. W Muzeum Bursztynu za sprawą przewodnika i zgromadzonych tam eksponatów przenieśliśmy się do epoki Eocenu. Szliśmy pradawnym lasem, widzieliśmy mamuta z potężnymi kłami i tygrysa szablozębnego. Wysłuchaliśmy wykładu na temat bursztynu. Podziwialiśmy, co artyści potrafią wyczarować z tej pradawnej żywicy. Resztę dnia spędziliśmy na plaży. Relaksowaliśmy się przy grach i zabawach. Tak zakończyliśmy nasz pierwszy dzień nad polskim morzem.
Następnego dnia zwiedziliśmy Muzeum Wyrzutni Rakiet w Rąbce. Tam poznaliśmy historię prowadzonych w tym miejscu testów niemieckich rakiet z okresu II wojny światowej, które później zostały wystrzelone na Londyn. Oglądaliśmy również makiety oraz inne niemieckie artefakty. Następnie wyruszyliśmy na słynne wydmy Słowińskiego Parku Narodowego, które przywitały nas słoneczną, ale wietrzną pogodą. Morze piasku ciągnęło się aż po sam horyzont. Długo wędrowaliśmy. Kiedy dotarliśmy do hotelu, okazało się, że przeszliśmy ponad 20 km. Ale spacer brzegiem morza to była sama przyjemność
Trzeciego dnia po śniadaniu spakowaliśmy się, a opiekunowie sprawdzili pokoje. Wszędzie był wzorowy porządek. Wyruszyliśmy do Obrowa. Kto z nami nie był, niech żałuje...

M.B.

 

Wizyta Mobilnego Planetarium "Syriusz" z Dobrzynia nad Wisłą

7 października w Szkole Podstawowej w Obrowie upłynął pod hasłem popularyzowania astronomii wśród społeczności uczniowskiej i nauczycielskiej.
W murach szkoły bowiem zawitało Mobilne Planetarium "Syriusz" z Dobrzynia nad Wisłą, którego przedstawiciel - prawdziwy entuzjasta astronomii zabrał wszystkich chętnych w niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu...


Każdy uczestnik w komfortowych warunkach kopuły pneumatycznej mógł poczuć namiastkę wrażeń wizualnych jakich  doświadczali pierwsi astronauci, a nawet na małą chwilę przenieść się w zapewne niedaleką przyszłość kolonialną człowieka w Układzie Słonecznym.

P.A.

 

Inauguracja sezonu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.

 
4 września 2019r. miała miejsce inauguracja sezonu sportowego Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli biegacze sztafetowi. Szkoła Podstawowa w Obrowie miała swoich reprezentantów w osobach chłopców klas siódmych i ósmych. Nasza reprezentacja po zaciętej walce i wielu zwrotach akcji zajęła ostatecznie czwarte miejsce. Dziękuję za udział i walkę do ostatnich metrów.

J.M.

Warsztaty ekologiczne na Barbarce

W dniach 13-14.09.2019 uczniowie klas VII na zaproszenie Stowarzyszenia "Czyż- Nie" i Szkoły Podstawowej w Czernikowie po raz kolejny mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach ekologicznych – „ Z ekologią na ty". Program był bardzo bogaty. Odwiedzili Leśnictwo Olek, gdzie mogli zapoznać się z pracą leśniczego, rozpoznawali rośliny oraz ptaki żyjące w lesie , oglądali stawy retencyjne wybudowane na terenie Leśnictwa Olek. Kolejnym punktem było zwiedzanie Osady Leśnej na Barbarce . Uczniowie uczestniczyli też w zajęciach warsztatowych na stawach gminnych w Czernikowie gdzie dodatkową atrakcją był grill. Tego samego dnia odbył się konkurs wiedzy ekologiczny. Nasi uczniowie w pierwszej turze zajęli I miejsce ex aequo z drużyną Czernikowo I. Drugi dzień równie bogaty, już od godziny 8 spotkanie z myśliwymi z Koła Łowieckiego "BAŻANT"- rozpoznawanie śladów i tropów zwierząt, zwiedzanie terenów łowieckich, konkurs wiedzy myśliwskiej ( II miejsce).Następnie zwiedzanie sadów Pana Jana Kasprowicza. Ukoronowaniem dnia było wykonanie plakatu w którym wykorzystano zdjęcia robione przez uczniów.

Jolanta Skrzypczak

Wycieczka klasy VIIa

To były niesamowite dni - połączenie wielu przestrzeni - tej naziemnej, podziemnej i tej wysoko nad ziemią. O czym jest mowa? W ostatnim tygodniu klasa VIIa przebywała na 4-o dniowej wycieczce. Naszą bazą był Kraków ze swoja historią, architekturą - z całym dziedzictwem minionych pokoleń, ale także ze swoim pazurem nowoczesności.

Świat podziemny mogliśmy poznać spędzając kilka godzin w Kopalni Soli w Wieliczce. Nasz przewodnik tryskał wiedzą, dowcipem i cierpliwie odpowiadał na każde nasze pytanie.

W trzecim dniu mogliśmy wystrzelić wysoko w górę. Cały dzień spędziliśmy w Energylandii. I rzeczywiście wszystkie instalacje powodowały, iż pomimo elektromagnetycznych zabezpieczeń, unosiliśmy się nad ziemią szybując po błękitnym niebie...

S.W.

Nowy Rok Szkolny - Nowe Wyzwania

Tak jak w całej Polsce, tak i w Obrowie po ciepłych i fantastycznych wakacjach znowu zabrzmiał dzwonek szkolny.
Na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego przybyli wójt gminy p. A. Wieczyński, sekretarz gminy p. M Kłosińska, ksiądz proboszcz naszej parafii T. Lewandowski, rodzice i uczniowie oraz dyrekcja szkoły, nauczyciele wraz z pracownikami obsługi i administracji. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał wójt gminy p. A. Wieczyński i w ciepłych słowach przywitał wszystkich zebranych. Życzył dzieciom wspaniałych sukcesów w nauce, pogratulował p. Przemysławowi Piotrowskiemu dotychczasowych osiągnięć i uroczyście przekazał nominację na stanowisko dyrektora szkoły. Wraz z kwiatami i życzeniami zapowiedział termomodernizację szkoły i rozbudowę, która ma się rozpocząć już w 2020 r. Następnie głos zabrał p. P. Piotrowski, który w przemówieniu omówił swoją misję i wizję szkoły. Zwracając się do rodziców, podkreślił ich szczególną rolę w procesie edukacji a uczniom przypomniał jak ważne jest przestrzeganie ponadczasowych wartości. Wicedyrektor p. J. Siewior przedstawiła uczniom wychowawców i nauczycieli.
Uroczystość została zakończona prezentacją multimedialną i wystąpieniem p. J. Szwedy na temat 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej a piosenka ,,Miasto 44" w przepięknym wykonaniu p. M. Motyki i p. J. Lewandowskiego przyniosła wiele wzruszeń i przypomniała o miłości do ojczyzny.
I. Sz.

Informacja

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Wniosek o stypendium socjalne

Pobierz wniosek