Dzień Kota

W poniedziałek - 17 lutego grupa "0b" obchodziła Międzynarodowy Dzień Kota. Tego dnia dzieci wysłuchały ciekawostek o życiu i zwyczajach naszych pupili Wykonały wspaniałe prace plastyczne, które sprawiły im wiele satysfakcji.

Kiermasz ciast i ciasteczek

Uwaga kiermasz !
Uczniowie klasy 2c postanowili wesprzeć finansowo Koala Hospital Port Macquarie i zaadoptować misia Koalę pokrzywdzonego przez ogromny pożar w Australii. Zwierzęta, które przetrwały pożar potrzebują leczenia, aby powrócić do sił. Każdy może to zrobić. Wystarczy wesprzeć naszą zbiórkę i zakupić ciasto na kiermaszu, który prowadzony będzie w szkole od czwartku do ostatniego kawałka ciasta .
P.W.

Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu

17 lutego 2020r. uczniowie z klas 5-8 razem z p. Moniką Trawińską i p. Agnieszką Pankowską odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Toruniu oraz Niewidzialny Dom. Miłośnicy biblioteki poznali katalog on-line Integro, zasoby polskiej biblioteki cyfrowej POLONA, możliwości E-podręczników oraz księgozbiór "wolnych lektur". W trakcie wizyty w "Niewidzialny domu" uczniowie mogli wczuć się w sytuację osoby niewidomej, poznano także materiały edukacyjne skierowane dla osób mających problem ze wzrokiem.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Walentynki

 

Dzisiejszy dzień upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających 14 lutego. Uczniowie klas młodszych obdarowywali się przygotowanymi kartami walentynkowymi i słodkimi upominkami.
P.W.

Dzień bez opakowań foliowych

W czwartek odbył się Dzień bez opakowań foliowych dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Celem akcji było zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów i zmniejszenie zużycia opakowań foliowych. Na podsumowaniu zajęć każdy z uczniów otrzymał ekotorbę do samodzielnego ozdobienia i wykorzystywania w trakcie codziennych zakupó

WIELKIE PRZYJĘCIE U BEETHOVENA


Urodziny to najlepsza okazja do świętowania. W tym roku z okazji 250. urodzin, uczniowie klas młodszych, postanowili przypomnieć sobie twórczość tego wybitnego kompozytora. Podczas koncertu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej królowały najpiękniejsze i najbardziej znane melodie tego Klasyka Wiedeńskiego oraz dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek z jego życia.
To była bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

Występ Teatru Kurtyna z Krakowa

24.01.2020 r. - ostatni dzień przed feriami.Teatr Kurtyna z Krakowa zaprezentował społeczności szkolnej dwa spektakle profilaktyczne "Super Prank", "Wygrać siebie". Tematyka poruszona w przedstawieniach odzwierciedlała problemy, które na swojej "drodze" napotyka młody człowiek - cyberprzemoc, uzależnienia, brak akceptacji, samotność. Czy można temu zapobiec? Jak można pomóc? Aktorzy po spektaklu, w trakcie rozmowy z widzami, przedstawili co może się zdarzyć, gdy dokona się złych wyborów i jak na leży żyć, aby do tego nie doszło.

Dzień składanki i łamigłówki

24 stycznia był dniem, w którym po raz kolejny odbył się "Dzień składanki i łamigłówki". Na ten dzień nauczyciele matematyki zaplanowali rozgrywki w ulubione gry planszowe, gry i zabawy logiczne oraz zabawy matematyczne. W tym roku w obchody tego dnia włączyli się również najmłodsi uczniowie. Niestety całość zaplanowanych zajęć nie mogła się odbyć w takim wymiarze jak był zaplanowany ze względu na bardzo niską frekwencję wśród uczniów spowodowaną dużą zachorowalnością. Mamy nadzieję, że już po feriach zimowych wszyscy wrócą zdrowi i będzie można nadrobić zaległości w konkursach i zabawach.

KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO W SZKOLE

Uśmiechy, tańce, zabawy- tego jak na prawdziwy dziecięcy bal przystało, nie zabrakło.
Tradycyjnie, tuż przed feriami odbyła się zabawa karnawałowa dla młodszych uczniów naszej szkoły.
W czwartek, 23 stycznia na naszych uczniów czekała pięknie ustrojona sala gimnastyczna, którą przygotowała Rada Rodziców, chętni rodzice oraz nauczyciele .
W bajkowej scenerii, przy pięknej muzyce dzieci bawiły się wspaniale. Dodatkową atrakcją były zabawy, które dostarczyły mnóstwo radości. Najmłodsi nie zawiedli w swej pomysłowości, dzięki czemu na balu nie zabrakło księżniczek, rycerzy, piratów, bohaterów, czarodziejek i cyganek.
Wspaniała muzyka sprawiła, że bawili się zarówno mali, jak i dorośli. Tanecznymi krokami chwalili się nawet nauczyciele pracujący w naszej szkole. Zabawę uprzyjemnił poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci przywitały Mikołaja, który wręczył upominki.
Bal karnawałowy umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz pomoc w organizacji.
Kolejny bal karnawałowy już za rok!
P.W.

23 stycznia - "Dzień Dresa"

"Bezpieczeństwo w sieci"

Gminny Konkurs organizowany przez Straż Gminną w Obrowie i Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Obrowie pod patronatem Wójta Gminy p. Andrzeja Wieczyńskiego.
Do II etapu konkursu, po szkolnych eliminacjach, awansuje 5 - osobowa reprezentacja: Gabriela Arkuszewska - kl. VIIIb, Igor Kwiatkowski, Adrian Barczak - VIIIa, Blanka Dulkiewicz i Jakub Kowalski z klasy VIIa.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.
AK
AP

Kolejny brązowy medal naszych siatkarzy!!

Kolejnymi rozgrywkami, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły były Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w siatkówkę. Podobnie jak ich młodsi koledzy również zajęli 3 miejsce w całym turnieju.
Gratulacje dla wszystkich młodych siatkarzy za ambicję, wolę walki i wysokie umiejętności techniczne siatkarskiego rzemiosła.

J.M.

Warsztaty kulinarne prowadzone w ramach projektu "Promocja lokalnych tradycji i zwyczajów na terenie gminy Obrowo"

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zaangażowaniem i pasją przygotowywali potrawy regionalne: żurek, pierogi, karkówkę, schabowy i chleb. Przygotowanie stołu w dniu podsumowania projektu było smacznym i eleganckim zakończeniem przedsięwzięcia. Wszystkie przepisy znalazły się w mini-książeczce kucharskiej.
Ewa Motyka - opiekun merytoryczny,
Aleksandra Kwaśnicka - opiekun pedagogiczny

Szkoła w Obrowie ma swoją monografię

Zakończyła się realizacja projektu „Promocja lokalnych tradycji i zwyczajów na terenie gminy Obrowo”. Podczas uroczystego podsumowania odbyła się m.in. promocja książki Artura Affelta dotyczącej historii szkoły w Obrowie.

Mistrzostwa Gminy Obrowo w siatkówce chłopów rocznika 2005 i 2006

 

 

11 stycznia 2020r. odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Gminy Obrowo w siatkówce chłopów rocznika 2005 i 2006. W turnieju wzięły udział 4 drużyny, które rywalizowały w systemie każdy z każdym. Najlepiej w rozgrywkach poradziła sobie reprezentacja SP Obrowo, która wygrała wszystkie swoje mecze w stosunku 2:0. Zapewniło to naszej szkole możliwość udziału w rozgrywkach powiatowych.

J.M.

 

 

 

WOŚP 2020 - rekordowy wynik!!!

Prezentacja zawodu leśnika

18 grudnia pan Jerzy Pieczewski pracownik Nadleśnictwa Dobrzejewice opowiadał młodzieży z klas 8 o zawodzie leśnika.

WOŚP 2020

Święta Bożego Narodzenia 2019

Świąt prawdziwie świątecznych, ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz, jaśniejących pierwszą gwiazdką. Niech z nut świątecznych zapachów powstanie najpiękniejsza kolęda i czarem swej melodii spełni Państwa marzenia.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzenia przesyłają: pracownicy, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie

Wjazd do Baja Pomorskiego na spektakl pt. " Gwiazdeczka"

W dniu 06.12.2019 uczniowie klas pierwszych wybrali się do Baja Pomorskiego na spektakl pt. " Gwiazdeczka." Po pięknym przedstawieniu, na uczniów czekała miła niespodzianka - udział w warsztatach ozdób świątecznych. Pierwszaki wykonały niezwykłej urody anioły. Baj Pomorski zorganizował także spotkanie ze Świętym Mikołajem, który obdarował wszystkie dzieci słodkim upominkiem.

Wesołych Świąt!
A.Sz., M.D

Świąteczne pierniki

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy I a, lI b oraz II c postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły.
W tym tygodniu w szkole miało miejsce wielkie pieczenie świątecznych pierników przez uczniów. W miłej (i nieco gwarnej) atmosferze uczniowie przygotowali ciasto, wałkowali je oraz wycinali pierniki z foremek.
Uczniowie z zajęć wychodzili bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia piec pyszne pierniki. Po ostygnięciu pierniczków wszyscy uczniowie zabrali się za dekorowanie. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące.
P.W. ,A.Sz. ,M.L.

Podsumowanie kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”

Dziś zakończyliśmy kampanię charytatywną pn. „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. W grudniu nasi Wolontariusze Szkolnego Koła prowadzili sprzedaż świątecznych kartek. Zainteresowanie było ogromne. Bardzo się cieszymy, że wiele osób nadal pielęgnuje tradycję wysyłania świątecznych życzeń drogą pocztową. Ze sprzedaży uzyskaliśmy 104 zł. Pieniądze w całości zostały przelane na konto Stowarzyszenia Sursum Corda, skąd trafią do osób chorych i niepełnosprawnych, objętych pomocą programu „Na Ratunek”.

# Razem na Święta

Podsumowanie akcji zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Toruniu

W dniu wczorajszym zakończyliśmy zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Toruniu. Cała społeczność szkolna jak zawsze okazała wielkie serce. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za każdą przyniesioną rzecz. Udało się uzbierać całkiem sporo karmy zarówno suchej, jak i mokrej, pościeli, kołder, ręczników, narzut. W akcję włączyła się również nasza szkolna biblioteka. Pani Monika Trawińska wraz z Miłośnikami Klubu Książek przekazała część pieniędzy uzyskanych ze świątecznego kiermaszu książek, na zakup karmy. Jesteśmy przekonani, że z naszym udziałem zwierzakom łatwiej będzie przetrwać zimę. Wszystkie dary zostaną dziś przekazane do schroniska przez koordynatora Szkolnego Koła Wolontariatu, p. Agnieszkę Pankowską.

# Razem na Święta

Zawody szachowe powiatu toruńskiego w Czernikowie.

W dniu 18 grudnia 2019 roku odbyły się Powiatowe Zawody Szachowe dla powiatu toruńskiego w Czernikowie.
Na zawody wybraliśmy się z drużyną w składzie: Adrian Barczak, Konstanty Bagiński, Katarzyna Burek, Jędrzej Śmiech, Aleksandra Kwiatkowska, Wiktoria Gromelska, Jakub Narodzonek, Wojciech Rumiński i Hubert Kowalski.
Adrian Barczak zajął czwarte miejsce w powiecie toruńskim w klasyfikacji generalnej w Igrzyskach Młodzieży.
W Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt: Wiktoria Gromelska zajęła drugie miejsce, a Aleksandra Kwiatkowska trzecie miejsce.
W Igrzyskach Dzieci w kategorii chłopców trzecie miejsce zajął Hubert Kowalski.
Natomiast drużyna w składzie Wiktoria Gromelska, Hubert Kowalski, Wojciech Rumiński i Jakub Narodzonek w Igrzyskach Dzieci zajęła trzecie miejsce zespołowo. Wymienieni zawodnicy drużyny są uczniami klasy trzeciej szkoły podstawowej.
Serdecznie gratulujemy dalszych sukcesów

Eugeniusz Daniszewski – opiekun

Wigilia w UG Obrowo

W dniu wczorajszym nasza społeczność szkolna po raz kolejny wzięła udział w wigilii dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych, przygotowanej przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrowie. Uroczystość miała miejsce w Zajeździe Rytkówka w Obrowie. W spotkaniu wzięli udział Wójt Gminy Obrowo pan Andrzej Wieczyński oraz proboszcz ks. prof. Tadeusz Lewandowski, dzieląc się dobrym słowem i życzeniami. Obecni byli także przedstawiciele Rady Gminy. W trakcie dzielenia się opłatkiem nasze uczennice z zespołu wokalnego pod akompaniamentem pana Janusza Lewandowskiego zaśpiewały przepiękne kolędy, wprowadzając tym samym wszystkich obecnych w świąteczny nastrój. Z kolei wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem wręczyły seniorom kartki świąteczne wraz z życzeniami, które zostały wykonane przez uczniów w ramach zajęć artystycznych.

# Razem na Święta

W obliczu tragedii...

W świątecznym klimacie


W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się zajęcia z rękodzieła promujące lokalne tradycje i zwyczaje na terenie gminy. Uczniowie pod opieką seniorek z miejscowego Klubu Seniora ,,Sami Swoi” wykonywali ozdoby bożonarodzeniowe z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i technik. Jak dawniej – babcie i wnuczki wspólnie spędzają czas! Wykonanie stroików świątecznych i ozdobienie bombek nowo poznaną techniką de’coupage sprawiło wszystkim wielką radość.
Byłam pod wielkim wrażeniem, obserwując młodzież i seniorów w czasie zajęć. Myślę, że miłe wspomnienia będą im towarzyszyć jeszcze długo po świętach.

 

# Razem na święta, czyli przedświąteczny wolontariat

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych. Nasza społeczność szkolna co roku realizuje przedsięwzięcia, którym przyświeca powyższy cel. W roku obecnym działamy pod patronatem MEN. O przeprowadzonych akcjach będziemy informować na bieżąco.

"Rok matematyki" - podsumowanie

Rok 2019 zbliża się do końca, a wraz z nim kończą się uroczystości, konkursy i imprezy związane z obchodami roku 2019 jako "Roku matematyki". Jako podsumowanie różnego rodzaju inicjatyw zostały zorganizowane warsztaty świąteczne. Podczas ich trwania dzieci miały możliwość wykonania własnych ozdób i stroików świątecznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.

SP Obrowo siatkarskim mistrzem Gminy Obrowo!

W dniu dzisiejszym odbyły się mistrzostwa Gminy Obrowo w mini siatkówce chłopców klas 4-6. Po trzech dobrych w naszym wykonaniu meczach, w których zdobyliśmy komplet punktów zajęliśmy pierwsze miejsce. Daje nam to prawo udziału w zawodach powiatowych. Siatkówka jest grą błędów. Cieszy fakt że nasi chłopcy nie zrobili ich wiele pokazując że umiejętności siatkarskie mają opanowane na solidnym poziomie. Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i walkę do końca.

J.M.

Grupa Artystyczna " Rekonstrukto" z programem " Wrzesień 39"

Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna " Rekonstrukto" z programem " Wrzesień 39". Uczniowie zobaczyli mundury i ekwipunek żołnierzy polskich z czasów II wojny światowej oraz repliki broni.

Podsumowanie akcji „ Szlachetna Paczka 2019”

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Szlachetnej Paczki: za bezinteresowność, wysiłek i życzliwość, które towarzyszyły przygotowywaniu prezentów. Pracownikom Szkoły i Rodzicom dziękujemy za otrzymane dary oraz pakowanie prezentów.

Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie naszej Szkoły - swoim zaangażowaniem pokazaliście, że jesteście pełni wrażliwości. Mamy nadzieję, że ta postawa jest dla Was źródłem ogromnej radości i satysfakcji. Nie ma większego szczęścia nad to, że możemy dawać coś innym ludziom.

Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.
Wspólnymi siłami spełniliśmy prawie wszystkie oczekiwania rodziny.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
M.S., P.W.

„Eko-ozdoba choinkowa”

„Eko-ozdoba choinkowa” pod takim hasłem w szkole został zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci.
Celem konkursu była promocja zachowań ekologicznych, w szczególności potrzeby prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i ponownego wykorzystania surowców wtórnych.
Uczestnicy konkursu plastycznego wykonali świąteczne eko-ozdoby: Eko-choinki i Eko-bombki dowolną techniką, w dowolnej formie z surowców wtórnych: opakowań papierowych, szklanych, plastikowych, gazet oraz z materiałów naturalnych: drewno, siano, szyszki, wiklina.
Zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, a duża w tym zasługa nauczycieli oraz rodziców, którzy zachęcili dzieci do udziału w konkursie i pomogli wykonać świąteczne recyklingowe ozdoby.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości .
P.W.

Dobroczynne kartki świąteczne

Zachęcamy do zakupu dobroczynnych kartek świątecznych. Koszt kartki z kopertą - 2zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla podopiecznych, chorych i niepełnosprawnych Stowarzyszenia Sursum Corda, objętych programem "Na Ratunek".

Wzory kartek można obejrzeć poniżej. Kartki można nabywać u pani psycholog, Agnieszki Pankowskiej.

I etap konkursu gminnego pt. "Bezpieczeństwo w sieci"


W dniu 13.12.2019r. o godz. 7:45 serdecznie zapraszamy uczniów klas VII i VIII do udziału w I etapie konkursu gminnego pt. "Bezpieczeństwo w sieci" organizowanego przez Straż Gminną w Obrowie oraz naszą szkołę. Zwycięzcy przejdą do II etapu międzyszkolnego.

XVII konkurs muzyczny Czerniewickie Spotkania z Piosenką

W sobotę 7 grudnia 2019 w szkole podstawowej nr 34 w Toruniu odbył się XVII konkurs muzyczny Czerniewickie Spotkania z Piosenką.
W kategorii klas I-IV Magda Narodzonek zajęła I miejsce
natomiast w kategorii klas V- VIII zespół wokalny w składzie: Julia Florkiewicz, Zuzanna Porębska, Zuzanna Skopińska i Ula Maćkiewicz zdobyły wyróżnienie.
Gratulacje

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Uczniowie klasy 2 c na powitanie Mikołaja przygotowały piosenkę, obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, które uczniowie wcześniej przygotowali.
Następnie świętowaliśmy ten dzień wykonując między innymi pracę plastyczną - postać Mikołaja z papieru. Dowiedzieliśmy się ciekawostek o reniferach- pomocnikach Mikołaja, wzięliśmy udział w quizie o głównym bohaterze tego dnia, zapakowałyśmy jednego z naszych kolegów jako prezent a zwieńczeniem tego dnia było napisanie listu do Mikołaja.

Dzień ten minął nam we wspaniałej atmosferze oraz zapisał się na kartach historii naszej klasy bardzo pozytywnie i z pewnością wielu chciałoby go powtórzyć.
P.W.

„DOBRZE ŻEŚ SIĘ JEZU POD GIEWONTEM ZRODZIŁ”


Pod tym tytułem odbył się drugi już koncert muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w naszej szkole. 
W świąteczny nastrój wprowadziły najmłodszych dźwięki góralskiej kapeli. Dzieci wysłuchały pięknych wykonań góralskich kolęd, dowiedziały się o świątecznych zwyczajach panujących na Podhalu. Muzycy wyjaśnili , skąd wziął się tytuł muzycznej audycji. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyglądem stroju góralskiego oraz dowiedzieć się, co symbolizują świąteczne pokarmy. Nie zabrakło też próby gry na skrzypeczkach.

Zbiórka dla zwierząt

Zachęcamy całą społeczność szkolną do zbiórki rzeczy dla zwierząt z toruńskiego schroniska, organizowanej przez Szkolne Koło Wolontariatu. Szczegóły poniżej.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W dniu dzisiejszym w naszej szkole świętowali wszyscy wolontariusze, którzy przez cały rok szkolny angażują się w organizację i realizację rozmaitych przedsięwzięć charytatywnych, bowiem 5 grudnia został ustanowiony przez ONZ Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. Jest to wspaniała okazja, aby docenić codzienny trud wolontariuszy w pracę na rzecz innych. Podczas apelu wręczono podziękowania wolontariuszom oraz wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego pt. " Pomocna Dłoń".I miejsce zajęła uczennica klasy 5a, Zuzia Porębska.

Światowy Dzień AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. 
Wirus HIV i choroba AIDS co roku pozbawia zdrowia i życia wiele tysięcy osób – dorosłych a także dzieci. Profilaktyka oraz poznanie WROGA jest najlepszym sposobem, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się „dżumy XX i XXI wieku”. 
Uczniowie klasy VIII a i VIII b mieli możliwość spotkać się z edukatorami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Toruniu i wysłuchać prelekcji na temat AIDS i HIV. Prezentacja, wnikliwe słuchanie oraz dociekliwe pytania ze strony ósmoklasistów, pokazały, że uczniowie dostrzegają wagę problemu i potrzebę zdobywania wiedzy w tym zakresie.

„Zapisane myśli” - tradycyjne, nowoczesne i wyjątkowe formy czytelnictwa

„Zapisane myśli” - tradycyjne, nowoczesne i wyjątkowe formy czytelnictwa.
2 grudnia 2019 r. miłośnicy biblioteki szkolnej razem z p. M. Trawińską i p. A. Pankowską odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Toruniu – Książnicę Kopernikańską (w tym również Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych).
W trakcie wizyty uczniowie poznali historię Książnicy oraz jej zasoby. Młodzież mogła obejrzeć faksymile „Biblii Gutenberga”, „Biblii dla Ludu”, „De revolutionibus orbium coelestium” (pol. O obrotach sfer niebieskich) Mikołaja Kopernika raz inne wartościowe manuskrypty. Zapoznano także z nowymi technologiami wykorzystywanymi w bibliotece; uczniowie poznali katalog komputerowy oraz jego możliwości dotyczące wyszukiwania i pozyskiwania informacji. Zaprezentowano także duży zasób gier planszowych oraz zbiory zdygitalizowane. 
W oddziale dla osób chorych i niepełnosprawnych przedstawiono wyjątkowe źródła informacji; materiały dla osób z dysfunkcjami ruchowymi, psychicznymi lub psychoruchowymi. Uczniowie mieli możliwość poznania książek pisanych alfabetem Braille’a, specjalistycznych czytników książek, nagrań oraz książek pisanych dużą czcionką. Pani prowadząca spotkanie pokazała zasady i wyrażenia języka migowego, które zdaniem uczniów „nie są takie proste, jak się wydają”.

Andrzejki 2019

W miniony piątek 29.11, grupa 0 a przeniosła się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. "Dzieci mogły poznać swoją przyszłość"- tą bliską i tą daleką. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radością i integracją grupy.

Dzień Praw Dziecka

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF Polska.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II brała udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypadała wyjątkowa - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.
Społeczność szkolna w wyjątkowy sposób uczciła ten ważny dla nich Dzień.
W szkole „gościł” kolor niebieski. Niebieskie były balony, dekoracje i napisy przybliżające Prawa Dziecka. Samorząd Szkolny w Urzędzie Gminy przyjął Wójt Gminy Obrowo p. Andrzej Wieczyński. Przedstawiciele uczniów przekazali Panu Wójtowi tablicę z Prawami Dziecka. Prezent zawisł na honorowym miejscu w gabinecie p. Wójta.
Uczniowie klasy IV przygotowali akademię, w trakcie której zaprezentowali swoim starszym kolegom i nauczycielom PRAWA DZIECKA.
Wszystkim tego dnia przyświecały słowa Janusz Korczaka
„DZIECKO MA PRAWO BYĆ SOBĄ. MA PRAWO DO POPEŁNIANIA BŁĘDÓW. MA PRAWO DO POSIADANIA WŁASNEGO ZDANIA. MA PRAWO DO SZACUNKU. NIE MA DZIECI – SĄ LUDZIE.”

Szopka Bożonarodzeniowa - konkurs

ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA LECZENIE P. PAWŁA DROJECKIEGO

Uprzejmie informujemy, że zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy na leczenie p. Pawła. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna, za co serdecznie dziękujemy. W ramach zbiórki zorganizowaliśmy: przy współpracy z Radą Rodziców sprzedaż ciast, pchli targ, zbiórkę pieniędzy wśród rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły.

Wspólnie udało się uzbierać 2396,49zł

Podziękowania należą się również Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Gminie Obrowo, którzy podarowali przedmioty do sprzedaży na pchli targ.

Pieniądze w piątek zostały przekazane na konto Fundacji SIEPOMAGA.

Zostań Darczyńcą WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się dużymi krokami. Nasza szkoła po raz XI włączy się w akcję. Przygotowania już trwają.

Drogi Uczniu, Nauczycielu, Rodzicu, Mieszkańcu i Ty możesz dołożyć własną cegiełkę. Obecnie trwa zbiórka rzeczy, na coroczną licytację oraz loterię fantową. Jeśli masz coś, co możesz ofiarować - przynieś. Zbiórka potrwa do 8.01.2019r. Rzeczy przyjmuje p. Agnieszka Pankowska

Świąteczny Konkurs Plastyczny

„Szlachetna Paczka 2019”

Serdecznie zapraszamy Uczniów i ich Rodziców do udziału w akcji Szlachetna Paczka 2019!

Opis rodziny :
Pan Grzegorz jest osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym. Mężczyzna mieszka ze swoją mamą Zofią. W styczniu bieżącego roku kobieta przeszła udar. W czasie wykonywanych badań stwierdzono
także silną miażdżycę, która groziła amputacją nogi. Na szczęście lekarzom udało się udrożnić kończynę,jednak do tej pory rana po operacji nie chce się zagoić. Niestety pani Zofia z powodu choroby nie może
podjąć pracy. Obecnie stara się o przyznanie stopnia niepełnosprawności. Rodzina boryka się z wieloma trudnościami dnia codziennego. Jednym z problemów jest mały dochód, który wynosi 1490 zł miesięcznie. Po odjęciu kosztów utrzymania domu oraz wykupieniu leków na życie pozostaje 367 zł miesięcznie na jednego członka rodziny.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

1. Żywność
pomoże zaoszczędzić pieniądze, które rodzina będzie mogła wykorzystać na inne potrzeby.
2. Środki czystości
Zawsze są potrzebne, a brakuje na nie pieniędzy.
3. Pościel
Jest bardzo zniszczona, a rodziny nie stać na zakup nowej.

Pozostałe potrzeby Rodziny:
Żywność trwała
Herbata
Cukier
Olej
Kawa
Ryż
Dżem
Kasza
Konserwy mięsne
Makaron
Konserwy rybne
Mąka
Warzywa w puszkach
Środki czystości
Proszek do prania
Płyn do płukania
Szampon
Płyn do mycia naczyń
Mydło / żel myjący
Pasta do zębów
Płyny czyszczące
Szczoteczka do zębów
Odzież:
Zofia: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: 164 cm,
Grzegorz: Kurtka (Zimowe)
Rozmiar: 170 cm,
Grzegorz: Dres (Całoroczne)
Rozmiar: 170 cm,
Obuwie
Grzegorz: Adidasy
Rozmiar: 41,
Zofia: Kozaki/buty zimowe
Rozmiar: 39, Uwagi: Buty wciągane
Wyposażenie mieszkania

Specjalne wymagania:
Pościel szerokość 160 cm
Kołdra
Ręczniki
Poduszka
Koc
Pościel (poszwy, prześcieradło)

Inne potrzeby materialne
Opał Węgiel, 1 tona

Szczególne upominki
Grzegorz: Piłka do nogi/ torba do laptopa
Zofia: Podomka, piżama

Dary prosimy przekazać Pani Marcie Swatko, sala 30 do 5.12.

Dziękujemy za każdą pomoc.

Dzień Piżamy

Nasza społeczność szkolna w dniu 28 listopada zorganizowała Dzień Piżamy.

W ostatni czwartek 28 listopada młodsi i starsi uczniowie przyszli do szkoły w piżamach, kapciach i szlafrokach. Na uczniowskich ławkach oprócz zeszytów i podręczników wyjątkowo zagościły mięciutkie poduszki i przytulanki. Uczniowie bardziej wrażliwi na zimno otulili się ciepłymi kocami.
Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego spotkała się z dużym odzewem.
Chcieliśmy, by szkolne korytarze stały się na ten jeden dzień dużo bardziej kolorowe i roześmiane niż zwykle. Udało się!
Zapraszamy do fotorelacji!

Konkurs wiedzy o mitologii greckiej

W dniu 28 listopada odbył się finał szkolnego konkursu wiedzy o mitologii greckiej.
Do I etapu konkursu przystąpili wszyscy piątoklasiści. Troje uczniów z najwyższymi wynikami z każdego oddziału reprezentowało klasę podczas uroczystego finału. Z klasy Va wystąpili: Daniel Zakrzewski, Witold Gąsiorowski, Nina Jabłońska. Z klasy V b: Emilia Piekalska, Michał Bonk, Wiktoria Celmer. Z klasy V c: Agata Bagińska, Marika Myszkowska, Maciej Śmiech. Poziom wiedzy uczniów był tak wysoki, że jury zdecydowało, że wszystkie zespoły otrzymają ex aequo pierwsze miejsce. Gratulujemy zwycięzcom!

Finał konkursu uświetniło przedstawienie "W mitycznej krainie" przygotowane przez klasę V b pod opieką p. Ireny Szymeckiej.

„Światowy Dzień Pluszowego Misia”.

Miękki, puchaty i taki z łatką... Dnia 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka - Pluszowy Miś. I my w naszej szkole obchodziliśmy jego święto. Dzieci przyniosły do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. Uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali informacje o słynnych misiach. Były też "misiowe" piosenki, także w języku angielskim, rymowanki, zagadki oraz quiz. Ozdobą spotkania była wizyta "prawdziwego" misia, przytulanki przyniesione przez dzieci oraz plakaty przygotowane przez uczniów. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkową odznakę " Przyjaciela Misia".
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.
M.P., S.W., A.P., A.Sz., M.D.

Szkoła do Hymnu

Kolejne sukcesy sportowe

Goście z Poznania

W dniu 25.11.2019 r. Gmina Obrowo miała wielki zaszczyt gościć studentów Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej, działającego na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Mgr Karol Piątkowski miał przyjemność być koordynatorem projektu jako pracownik Urzędu Gminy Obrowo pt. „Wizyta studyjna studentów Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej w Gminie Obrowo”.

Pokaz tańca Break Dance w naszej szkole - grupa No Name

 

W minionym tygodniu w naszej szkole odbył się pokaz tańca Break Dance. Uczestnicy programu Mam Talent - grupa NoName zaprezentowała wspaniałe choreografie, które cieszyły się ogromnym aplauzem publiczności .
Nasi uczniowie także mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Gratulujemy odwagi występującym uczniom.

I Wojewódzki Konkurs "Świat Żeromskiego - odległy, a jednak aktualny"

23 listopada 2019 roku w Działyniu odbył się I Wojewódzki Konkurs "Świat Żeromskiego - odległy, a jednak aktualny." Naszą szkołę w konkursie drużynowym reprezentowały Cecylia Motyka oraz Aleksandra Kierzkowska. Z kolei w konkursie recytatorskim wystąpiła Zuzanna Pęziak.
Uczennice wykazały się dużą wiedzą na temat Stefana Żeromskiego oraz znajomością jego dzieł. Zuzia Pęziak recytacją wiersza Jana Kasprowicza zdobyła II miejsce w kategorii klas VII-VIIl. Do konkursu uczennice przygotowywała pani Monika Bibersztajn. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Projekt wymiany międzynarodowej

Informacja dla kandydatów Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu

Informacja dla kandydatów Zespołu Szkół Samochodowych w Toruniu.
6 grudnia 2019 r. od godziny 11:00 do 13:30 zwiedzanie szkoły, poznanie poszczególnych kierunków, pracowni, warsztatów, nauczycieli i uczniów. Odbędzie się także spotkanie z podróżnikiem R. Koperskim, któremu uczniowie szkoły samochodowej w Toruniu odnowili samolot turystyczny. Zapraszamy.

"Gdy piosenka szła do wojska"

23 listopada 2019 w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia odbył się IX Przegląd Piosenki Żołnierskiej " Gdy piosenka szła do wojska".
Zespół wokalny naszej szkoły w składzie: Martyna Zygnerska, Zuzanna Porębska, Zuzanna Skopińska i Julia Florkiewicz reprezentujący kategorie klas IV - VI zdobył I miejsce.
Duet w składzie Zuzia Pęziak i Cecylia Motyka zdobył III miejsce w kategorii klas VII- VIII. Gratulacje 

Wizyta wolontariuszy Euroweek

W dniach 21-22 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej szkole niesamowitych gości - Nguyen Hoang Nam z Wietnamu oraz Ivana Ortiz Jacobo z Meksyku. Wolontariusze współpracujący z fundacją Euroweek przyjechali do nas na zaproszenie pana dyrektora Przemysława Piotrowskiego. Wizytę zorganizowali nauczyciele języka angielskiego – Monika Pawlikowska, Katarzyna Przytarska, Agnieszka Szatkowska oraz Sławomir Wiedemeyer. Panowie spotkali się prawie ze wszystkimi uczniami naszej szkoły. W warsztatach uczestniczyły klasy III – VIII. Swoją wizytę rozpoczęli od krótkiego przywitania się z uczniami na sali gimnastycznej. Nasi uczniowie przygotowali dla nich quiz, który miał na celu pomóc im poznać naszą szkołę. Nam i Ivan poradzili sobie z nim całkiem dobrze. Następnie odbyły się spotkania w mniejszym gronie. Wolontariusze prowadzili warsztaty dla poszczególnych klas. Językiem komunikacji był oczywiście język angielski. W trakcie zajęć uczniowie poznali kulturę Wietnamu oraz Meksyku. Młodsi uczniowie spędzili ten czas bawiąc się i śpiewając w języku angielskim. Spotkanie z wolontariuszami było niezwykłą okazją do przekonania się, że język angielski daje możliwość porozumienia się w wieloma osobami na świecie, nawet z odległych jego zakątków.

NABÓR WOLONTARIUSZY WOŚP

 

Drodzy uczniowie, od dzisiaj do środy trwają zapisy na Wolontariusza WOŚP. Liczba miejsc ograniczona. Proszę zgłaszać się do pani Agnieszki Pankowskiej.

Pragniemy poinformować, że..

„Nikt mnie nie zatrzyma w odkrywaniu moich pasji” – Flash mob promujący czytelnictwo

„Nikt mnie nie zatrzyma w odkrywaniu moich pasji” – Flash mob promujący czytelnictwo w ramach projektu czytelniczego realizowanego w szkole pt. „CZYTELNICTWO TRADYCYJNE I WSPÓŁCZESNE TECHNOLOGIE INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNE – WZAJEMNIE SIĘ UZUPEŁNIAJĄ CZY WYKLUCZAJĄ?”

VIII Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej

Dziś tj. 19 listopada 2019 odbył się VII Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej .
W kategorii klas IV- V zespół wokalny w składzie Zuzanna Porębska, Julia Florkiewicz, Martyna Zygnerska i Zuzanna Skopińska zdobył I miejsce.
W kategorii klas VI - VIII duet Cecylia Motyka i Zuzia Pęziak zdobył II miejsce. Gratulujemy :).

PilneChirurg z Torunia Walczy o życie!

Drodzy Rodzice,

w listopadzie organizujemy zbiórkę pieniędzy na leczenie pana Pawła Drojeckiego, który
zachorował na stwardnienie boczne zanikowe. Pan Paweł jest mieszkańcem naszej gminy.

W dniu jutrzejszym tj. 20.11 przed zebraniem z rodzicami nasi szkolni wolontariusze będą
zbierać pieniądze do puszek.

Zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki, liczy się każda złotówka.

Porozumienie w ramach projektu "Umiem pływać 2020"

Szanowni Państwo,
chciałbym poinformować, że Gmina Obrowo podpisała porozumienie w ramach projektu "Umiem pływać 2020".

Zajęcia dla klas I - III w ramach porozumienia będą prowadzone na toruńskich basenach od lutego 2020 r., ale więcej szczegółów poznamy dopiero na początku przyszłego roku.

Przemysław Piotrowski
pinDodaj lokalizacjępencilEdy

Wizyta dentobusa w naszej szkole

Szanowni Państwo,
miło jest nam poinformować, że udało nam się podpisać porozumienie z NFZ w ramach, którego naszą szkołę odwiedzi dentobus. Pierwszy wolny termin w naszym województwie to 1 - 5 czerwca 2020 r. Przez cały tydzień stomatolog będzie diagnozował i ustalał plan leczenia. Bezpłatne badania dzieci i młodzieży będą możliwe dla każdego ucznia pod warunkiem przyjścia z rodzicem/prawnym opiekunem. Więcej szczegółów przekażemy w maju 2020 r.


Przemysław Piotrowski

Podsumowanie akcji #Szkoła Pamięta

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło się prawie 1,3 mln uczniów oraz 108 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy w sumie 11 208 zgłoszeń od szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
W załączeniu przekazuję Państwu pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za udział w akcji.

Łączę wyrazy szacunku
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

Wyjazd edukacyjny uczniów do Młyna Wiedzy w ramach projektu "EU - geniusz - w naukowym labiryncie"

"EU - geniusz - w naukowym labiryncie" to projekt unijny w ramach którego na terenie naszej szkoły odbywają się zajęcia rozwijające i dydaktyczno - wyrównawcze z takich przedmiotów jak matematyka, chemia, język angielski, biologia, geografia, fizyka, projektowanie stron www czy programowanie Scratch. Dla najwytrwalszych uczestników w piątek 15 listopada został zorganizowany wyjazd do Młyna Wiedzy w Toruniu. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas 5a, 5b i 5c. Wyjazd był całkowicie darmowy, finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Uczniowie SP Obrowo Mistrzami Powiatu Toruńskiego w Piłce Ręcznej

SP Obrowo najlepsze w powiecie w piłce ręcznej!!

14 października 2019r. reprezentacja chłopców (klas 4-6) Szkoły Podstawowej w Obrowie brała udział w zawodach sportowych w mini piłce ręcznej w ramach Mistrzostw Powiatu Toruńskiego. W rozgrywkach brało udział sześć drużyn podzielonych na dwie grupy. Nasi chłopcy w potyczkach grupowych wygrali 10:2 ze szkołą z Chełmży oraz 7:1 ze szkołą z Brąchnowa. Takie wyniki dały nam pierwsze miejsce w stawce. W półfinale ograliśmy rówieśników z SP Lubicz Górny 4:1 i zameldowaliśmy się w finale. Tam czekał na nas wymagający rywal ze szkoły w Grzywnie. Mecz by niezwykle zacięty. Twarda gra obronna z obu stron nie pozwolała na rozwinięcie skrzydeł w ataku co przełożyło się na niski wynik. Nasi chłopcy okazali się bardziej skuteczni od rywala i wygrali 2:1. Brawo dla chłopców za duże zaangażowanie i pokaż umiejętności o czym świadczą wyniki osiągane w rywalizacji. Ten sukces pozwolił nam obronić tytuł mistrzowski z poprzedniego roku szkolnego.

J.M.

Przygody Gangu Słodziaków - promujemy recykling

Przygody Gangu Słodziaków - prace konkursowe uczniów z klasy Ib, IIc i III SP (dekoracja z wykorzystaniem materiałów wtórnych). Promujemy recykling.

Święto Niepodległości w Urzędzie Gminy Obrowo

Uczniowie naszej szkoły w dniu 11 listopada 2019 r. wystąpili w kaplicy przy budynku Urzędu Gminy w przedstawieniu patriotycznym przed lokalną społecznością. Uroczysty występ przybliżył widzom dramatyczne dzieje Polski, tragedię rozbiorów, trud walki o wolność oraz radość z odzyskania niepodległości. Mieszkańcy Obrowa nie kryli wzruszenia. Oklaskami na stojąco gorąco podziękowali młodym artystom.

Wspólnie uczciliśmy Święto Niepodległości oraz oddaliśmy hołd wszystkim Polakom, którzy poświęcili życie, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce

Obrowski Turniej Niepodległości Gminy Obrowo

W dniu 11 listopada 2019 roku odbył się turniej szachowy na terenie Szkoły Podstawowej w Obrowie.

Obrowski Turniej Niepodległości Gminy Obrowo.

W turnieju uczestniczyło 28 zawodników, którzy rozegrali turniej w ilości 7 rund.

Wszyscy uczestnicy turnieju grali w jednej grupie.

Nasi uczniowie zajęli poniższe miejsca w Turnieju szachowym:

II miejsce w Turnieju zajął Cezary Szulc, który jest absolwentem Gimnazjum nr 1 w Obrowie

III miejsce w Turnieju zajął Wojciech Rumiński, który jest uczniem trzeciej klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie.

I miejsce w grupie wiekowej z rocznika 2007 i młodsi zajął Hubert Kowalski.

II miejsce w grupie wiekowej z rocznika 2007 i młodsi zajął Maciej Śmiech,

III miejsce w grupie wiekowej z rocznika 2007 i młodsi zajęła Wiktoria Gromelska

Opracował: Eugeniusz Daniszewski

Ślubowanie klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020

30 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. O godz. 16.00 do sali gimnastycznej przy dźwiękach muzyki wkroczyły w pełnej gali uczniowie klas pierwszych.
Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad bezpiecznego zachowania się na drodze. Wszyscy zebrani zgodnie stwierdzili, że egzamin na ślubowanie pierwszoklasisty pięknie zdali i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie dyrekcja dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

M. D., A.Sz.

Święto Niepodległości 2019

W tym roku obchodzimy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W naszej szkole 8 listopada uczniowie i nauczyciele z oddziałów 0-3 odśpiewali hymn państwowy. Następnie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klasy 0b i III. Występujący recytowali wiersze o tematyce patriotycznej i śpiewali pieśni.
Po uroczystej akademii dyrekcja szkoły podziękowała uczniom i paniom za piękne przygotowanie części artystycznej poświęconej naszej Ojczyźnie.
Następnie uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej wykonali zdjęcia upamiętniające 101 rocznicę odzyskania niepodległości.

W tym dniu także uczniowie klasy 2c wykonali szereg działań przybliżających im tematykę symboli narodowych czy postaci Józefa Piłsudskiego.
P.W. M.D. A.Sz.

Jak zostać strażakiem - zajęcia z preorientacji zawodowej

Siódmego listopada uczniowie klas 8 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez p. Łukasza Mądrzejewskiego - st. asp. Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Lekcja miała charakter zawodoznawczo - profilaktyczny.
Uczniowie poznali "od kuchni" pracę zawodowego strażaka oraz członka OSP. Przedstawiono uczniom 3 drogi kształcenia w tym zawodzie.
Starszy aspirant przekazał także informacje dotyczące zagrożeń zdrowia i życia, ukierunkował plan działania w sytuacjach trudnych (pożar, wybuch bomby, środki chemiczne, wypadek komunikacyjny i inne).

XVI Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko"

6 listopada 2019 na Zamku Bierzgłowskim odbył się XVI Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko".
Zespół wokalny klas V w składzie: Zuzanna Skopińska, Zuzanna Porębska, Julia Florkiewicz i Martyna Zygnerska zdobył III miejsce w kategorii klas IV- VI. Gratulacje!!!

Wojewódzki Konkurs Plastyczno - Literacki „ Odzyskana niepodległość zobowiązuje nas …”

6 listopada 2019 na Zamku Bierzgłowskim zostały ogłoszone wyniki XVI Wojewódzkiego Konkursu Plastyczno - Literackiego „ Odzyskana niepodległość zobowiązuje nas …”
Miło jest mi poinformować, że uczennica klasy VII b Marcelina Mazur zdobyła III miejsce.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Warsztaty edukacyjne - "Polska - moja ojczyzna"

5.11.2019r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne pod hasłem „ Polska -moja ojczyzna”. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów klas 0-3 z symbolami narodowymi Polski oraz budzenie przywiązania do kraju ojczystego a także wyrabianie u dzieci poczucia przynależności narodowej. Wszyscy uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Chętnie udzielali odpowiedzi na tematy związane z naszym krajem. Wykazali się doskonałą znajomością fauny i flory naszego kraju.
Taki rodzaj zajęć zdecydowanie wyrabia wśród uczniów poczucie przynależności do kraju a także utrwala wiadomości zdobyte podczas zajęć.
Na koniec warsztatów uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcia w mundurze wojskowym i poczuć chociaż chwilę dumę z godnego noszenia tego stroju.
Podsumowaniem warsztatów było wręczenie pamiątkowych dyplomów dla każdego uczestnika.
P.W.

Gminny Konkurs Recytatorski "Kocham Cię Polsko"

4 listopada w Osieckim Domu Kultury odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski "Kocham Cię, Polsko". Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Kowalska, Wiktora Zakrzewska, Blanka Dulkiewicz oraz Marcelina Mazur. Uczennice zaprezentowały utwory o tematyce patriotycznej, a ich interpretacje spotkały się z uznaniem jury. Marcelina Mazur z klasy VIIb we wspaniały sposób wyrecytowała wiersz K. I. Gałczyńskiego "Pieśń o fladze" i wywalczyła I miejsce w kategorii klas VII - VIII. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tydzień Głośnego Czytania

Od 21 do 25 października 2019 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Głośnego Czytania w ramach akcji „Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych”.
Przedsięwzięcie było także elementem projektu „Czytelnictwo tradycyjne i współczesne technologie informacyjno-komunikacyjne wzajemnie się uzupełniają czy wykluczają?”, którego pomysłodawczyniami są p. Agnieszka Pankowska i p. Monika Trawińska.
Projekt realizowany jest w naszej szkole od października 2019 r. i ma na celu propagowanie czytelnictwa tradycyjnego oraz nowoczesnych form zdobywania i analizowania informacji oraz komunikacji, ze szczególnym wskazaniem zarówno korzyści jak i niebezpieczeństw płynących z TIK. Dzięki podjętym działaniom, należy w sposób praktyczny zachęcić uczniów do czytania tradycyjnego oraz wyposażyć ich w umiejętność właściwego korzystania z technologii informacyjno – komunikacyjnej.
W trakcie Tygodnia Głośnego Czytania uczniowie z klas I-III SP mogli poznać różne formy czytelnictwa (m. in. audiobook, e-book, platformy) dzięki przygotowanym przez nauczycielki prezentacjom multimedialnym. Nauczycielki prezentowały literaturę dziecięcą i problemową wykorzystując serię książek „Bajki bez bariera” i „Słup soli”. Uczniowie poznali picterbooki dostępne w bibliotece szkolnej oraz baśnie w formie kart kamishibai, które zaprezentowała p. Iwona Nowicka – bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Obrowie. Ogłoszono także konkurs „Świat w obrazkach - tworzę picterbooka”.
Cenne i pouczające były również spotkania czytelnicze ze starszymi uczniami naszej szkoły, panią pedagog – Aleksandrą Kwaśnicką oraz reprezentantką Klubu Seniora „Sami Swoi” w Obrowie - p. Danielą Procherą.
W akcje włączyły się także uczennice klasy VIIIb, które przygotowały plakaty promujące czytelnictwo: „15 powodów dla których warto czytać”, „Czytasz książki, zyskujesz na tym więcej niż myślisz”, „E-Książki”.
W związku z realizowanym projektem zaplanowano w najbliższych dniach pogadanki w klasach starszych w trakcie, których autorki projektu będą zachęcały do udziału w konkursie promującym czytelnictwo i nowe formy informacyjno-komunikacyjne „Kreuję moją rzeczywistość” z wykorzystaniem elementów języka angielskiego.

Święto Poczty Polskiej

Dzieci z grupy 0 a obchodziły Święto Poczty Polskiej, jak również święto naszych wspaniałych listonoszy, którzy nieodzownie kojarzą się nam z tą instytucją. Oczywiście najbardziej znanym i lubianym przez dzieci jest listonosz Pat, który podczas doręczania poczty spotyka na swojej drodze wiele przygód służąc innym z pomocą.
Zapoznaliśmy się również z historią powstania tego święta i ważnej roli jaką odgrywa w naszym życiu pomimo ogromnego postępu technologicznego.
W tym dniu uczniowie własnoręcznie przygotowali laurki z dedykacją do rodziców za ich trud, miłość, cierpliwość i uśmiech towarzyszący każdego dnia. Na zakończenie tak pracowitych zajęć powędrowaliśmy do punktu pocztowego aby nadać naszą wyjątkową korespondencję.

Dzień dyni

W środę 30 października nasza szkoła wraz z nauczaniem początkowym bawiła się w dniu dyni. Pomysłowość uczniów przeszła wszelkie oczekiwania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. Mamy nadzieję,że ten dzień zapisze się już na stałe w naszym kalendarium.
S.W.

 

Międzyszkolny Przegląd Piosenki Religijnej

24 października 2019 w Szkole podstawowej w Osieku nad Wisłą odbył się XII Międzyszkolny Przegląd Piosenki Religijnej . Dziękujemy organizatorkom Pani Katarzynie Tofil i Pani Annie Melkowskiej za zaproszenie i mile spędzony czas w przyjaznej, muzycznej atmosferze.

#Szkoła Pamięta

25 października 2019 r. społeczność SP w Obrowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji # Szkoła pamięta. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalił znicze przed głazem upamiętniający kierownika Szkoły Powszechnej w Obrowie - Kazimierza Kubackiego - aresztowano przez Niemców we wrześniu 1939 r. i zmuszonego do niewolniczej pracy w Kl Mauthausen - Guzen, gdzie zmarł w 1941 r. Uczniowie kl. V a i VIII a wzięli udział w rajdzie pieszym do tzw. mogiły w lesie obrowskim, której napis głosi "Ofiarom niemieckiego terroru na ludności Gromady Obrowo we wrześniu 1939 r." Cześć ich pamięci! J. S.

Warsztaty - Nauka to zabawa.

 

Dzis w szkole uczniowie klasy 8a i 8b wzięli udzial w warsztatach poprowadzonych przez #AkademiaNaukiTorun. Uczestnicy kursu podczas zajęć poznali metody sprawnego pozyskiwania informacji i budowali własną strategię uczenia się. Celem warsztatów było pokazanie, że każdy może się nauczyć uczyć trzeba znaleźć tylko sposób na siebie.

„W powiecie toruńskim mieszkamy, jego legendy znamy”

Pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotkanie uczniów klas 1-3 w Zębowie.
Uroczystość rozpoczęła się od teatrzyku, z którego uczniowie nauczyli się w jaki sposób pokonywać stres, lęk.
Następnie przeszliśmy do świetnej zabawy, której celem było sprawdzenie wiedzy uczniów o legendach toruńskich. Okazuje się, że uczniowie klas drugich naszej szkoły, świetnie orientują się we wszystkich legendach. Wiedzą, skąd pochodzi nazwa miejscowości Czernikowo, kogo ojcem chrzestnym był król Kazimierz Wielki a także znają ciekawą historie Dobrzejewic. W mieszanych składach rozwiązywali zadania, krzyżówki, rebusy a także składali układanki.
Mieli możliwość zintegrować się ze swoimi rówieśnikami ze sąsiednich szkół w gminie.
Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i gratulujemy świetnej organizacji spotkania.
P.W.

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej z Obrowa Mistrzami Powiatu Toruńskiego w unihokeju!!

21 października 2019 r. reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Obrowie gościła w szkole w Turznie na Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego. Rozgrywki toczyły się o wyłonienie najlepszej drużyny w unihokeja wśród chłopców rocznika 2005 i 2006. Rywalizację rozpoczęliśmy od zwycięstwa 1:0 ze szkołą z Chełmży. Drugi nasz mecz z drużyną z Łysomic pomimo optycznej przewagi zakończył się bezbramkowym remisem. Ostatni pojedynek w naszej grupie ustawił miejsca w grupie B. Z 4 punktami lecz z gorszym bilansem bramkowym zajęliśmy drugie miejsce. Awans do półfinału mieliśmy w kieszeni, ale przed sobą mecz ze zwycięzcą grupy A – szkołą z Łubianki. Zadanie nie było łatwe, gdyż bezpośredni rywal miał dwa zwycięstwa i remis w trzech meczach. Pewni swojej dobrej gry i ze świadomością, że nawet najmniejszy błąd może przekreślić marzenia przystąpiliśmy do ataku. Rywal nie miał chwili oddechu, ciągle odpierając napór naszych hokeistów. Chociaż szans bramkowych było wiele nasi chłopcy razili nieskutecznością. Przełamanie nastąpiło przy rzucie wolnym, po którym Bartek zdobył bramkę bezpośrednim, mierzonym strzałem w okienko. Wynik utrzymaliśmy do końca ciesząc się z awansu do finału. Cel minimum osiągnięty, apetyty jednak nie były zaspokojone. W finale spotkaliśmy się ponownie tego dnia ze szkołą z Łysomic. Rywalizacja stała na wysokim poziomie jak na finał przystało. Ani regulaminowy czas, ani dogrywka nie wystarczyły by wyłonić zwycięzców. O wszystkim decydowały rzuty karne, w których popisowe parady naszego bramkarza nie pozwoliły rywalom zdobyć żadnej bramki!! Wygraliśmy 1:0 pieczętując tryumf w całych zawodach. Słowa pochwały kieruję do wszystkich reprezentantów naszej szkoły za pełne zaangażowanie i walkę do ostatnich sekund… dosłownie!!

J.M.

 

Wieczornica 2019

16 października, czyli dokładnie w 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową w Szkole Podstawowej w Obrowie już po raz dziesiąty odbyła się wieczornica upamiętniająca myśl i nauczanie Jana Pawła II, który jest patronem szkoły. O godzinie 17 w stołówce szkolnej, która na tę okoliczność zamieniła się w kameralną kawiarenkę, zgromadzili się zaproszeni goście, a wśród nich proboszcz tutejszej parafii ks. prof. Tadeusz Lewandowski, przedstawiciele Gminy Obrowo z wójtem panem Andrzejem Wieczyńskim na czele, członkowie Klubu Seniora „Sami Swoi”, rodzice uczniów, absolwenci. Młodzi artyści – obecni i byli uczniowie szkoły w Obrowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny ilustrujący hasło tegorocznego Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy”. Na program złożyły się wiersze Karola Wojtyły oraz utwory poetyckie innych autorów, które korespondowały z hasłem uroczystości. Recytacje przeplatane były pięknie wykonanymi piosenkami zarówno religijnymi jak i świeckimi. Myśl przewodnia programu nawiązywała do ogłoszonego w październiku nadzwyczajnego tygodnia misyjnego. Prezentowane teksty podkreśliły konieczność dostrzeżenia wśród nas osób, do których trzeba iść z Dobrą Nowiną po to, aby one z kolei mogły wstać i iść dalej.

Dzień chłopaka - klasy pierwsze.

W klasach pierwszych z okazji Dnia Chłopca dziewczynki zaśpiewały gromkie „Sto lat” i złożyły życzenia. Koledzy otrzymali upominki i wyjątkowe medale. Obchodom święta towarzyszył poczęstunek przygotowany przez niezawodne mamy.

Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek.

 

Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbywa się się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w licznych sesjach kodowania, na różnych poziomach trudności w zależności od grupy wiekowej niejednokrotnie osiągając certyfikaty ukończenia.

P.A. i E.D.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiejszy dzień jest szczególny bowiem obchodzimy święto szczególne – Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto nas wszystkich: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Ktoś by spytał: ale dlaczego? Odpowiedź jest prosta – aby szkoła i edukacja mogły istnieć, każda z wymienionych wyżej grup tworzącej społeczność szkolną jest niezbędna i kluczowa.
W naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w piątek. Czas upłynął nam w rodzinnej atmosferze. Życzeniom, prezentom i kwiatom nie było końca. Odbyły się uroczyste akademie, na którą zostali zaproszeni: dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Uczniowie klas drugich w obecności kolegów i koleżanek z klas 0 - III wierszem oraz śpiewem wyrazili swoje podziękowania i słowa uznania dla pracy pedagogów. Po części artystycznej reprezentanci klas wręczyli jesienne upominki wszystkim zebranym gościom. Z kolei uczniowie klas IV-VIII po krótkim montażu słowno muzycznym podarowali symboliczny prezent w postaci pysznego miodu do wieczornej herbaty. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnego wręczania nagród przyznawanym przez uczniów dla nauczycieli i pracowników szkoły w poszczególnych kategoriach. Zwycięzcy otrzymali dyplom oraz zdrowy upominek.
Na zakończenie obu uroczystości głos zabrał pan dyrektor Przemysław Piotrowski oraz pani dyrektor Jolanta Siewior, którzy złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz pogratulowali uczniom wspaniałego występu.
PW/AP

XIX Pielgrzymka Rodziny Szkół JP2 na Jasną Górę

Tegoroczna pielgrzymka pod hasłem „Wstańcie, chodźmy” to spotkanie ponad 10 tys. osób z 240 placówek noszących imię Jana Pawła II w Polsce oraz z Wilna na Litwie i Grodna na Białorusi. W jej trakcie nawiązano do 40 lat od pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz 100. rocznicy urodzin Papieża-Polaka. Wśród pielgrzymów nie zabrakło delegacji ze szkoły w Obrowie. We wspólnym świętowaniu udział wzięła 15-osobowa delegacja uczniów pod opieką p. Moniki Bibersztajn i dyrektora szkoły p. Przemysława Piotrowskiego. W spotkaniu udział wziął również Wójt Gminy Obrowo p. Andrzej Wieczyński oraz przedstawicielki Rady Gminy w Obrowie – p. Sylwia Lisińska i p. Alicja Tarkowska.
9 października br. o 20:20 przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej młodzi ludzie wysłuchali rozważań przygotowanych przez uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. O 21.00 tradycyjnie odbył się Apel Jasnogórski.
W czwartek o godz. 11:00 pieśni maryjne i poświęcone misjom zainaugurowały przygotowania do mszy świętej, którą celebrował ks. biskup Henryk Tomasik – duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
W czasie homilii biskup Tomasik nawiązał do znaczenia słów „Wstańcie, chodźmy”. Przypomniał, czym te słowa były w czasie pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego do Polski i jakie przesłanie niosą teraz. Bezpośrednio po Mszy Świętej nastąpił akt zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski. Potem został odczytany przez p. Małgorzatę Gumińską list do Ojca Świętego Franciszka. Mszę zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Próbna ewakuacja szkoły

Dnia 08 października bieżącego roku o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie rozległ się sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu przeciwpożarowym. Były to ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru w budynku szkolnym połączone z przyjazdem kilku jednostek straży pożarnej. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zgodnie z planem ćwiczeń opuścili budynek szkoły udając się na plac apelowy. Wychowawcy klas zdali raport o frekwencji uczniów dyrektorowi szkoły Przemysławowi Piotrowskiemu.

Po przyjeździe jednostek straży pożarnej do akcji przystąpili strażacy, którzy podjęli działania mające na celu poszukiwaniu uwięźniętych uczniów z nauczycielem w jednej z sal lekcyjnych położonych w nowym budynku na pierwszym piętrze, a pozostali strażacy przystąpili do gaszenia pożaru w pracowni komputerowej.

Ewakuacja przebiegała w sposób sprawny i szybki. Nad bezpiecznym przebiegiem akcji czuwali oficerowie z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 3 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz prezes pan Janusz Lewandowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kawęczynie.

Przeprowadzona sprawnie ewakuacja pokazała, że pracownicy szkoły przygotowani są do postępowania na wypadek pożaru. Akcja przeciwpożarowa była dużym przeżyciem dla uczniów naszej szkoły.

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie serdecznie dziękują Komendantowi Miejskiemu Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Cała społeczność szkolna dziękuje także strażakom z OSP w Kawęczynie oraz OSP Osiek nad Wisłą za pomoc w ćwiczeniach.

Eugeniusz Daniszewski

„Rzeka – symbol potęgi, siły wieczności.”

Dnia 27 września uczniowie klas I-III włączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Rzek. Prezentując dzieciom bieg rzeki, jej funkcje, jednocześnie starałyśmy się uwrażliwić je na piękno środowiska rzecznego oraz na potrzebę szanowania i oszczędzania wody. Po odbytym spotkaniu uczniowie wykonali żabki z kamieni. Prace uczniowskie zostały zaprezentowane na wystawie na korytarzu szkolnym.


M. Lis, M. Swatko

Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej klas siódmych i ósmych

W dniu 9 października w Pluskowęsach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w piłce nożnej klas siódmych i ósmych. Reprezentacja SP OBROWO po zaciętej rywalizacji zajęła trzecie miejsce.