Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiejszy dzień jest szczególny bowiem obchodzimy święto szczególne – Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto nas wszystkich: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Ktoś by spytał: ale dlaczego? Odpowiedź jest prosta – aby szkoła i edukacja mogły istnieć, każda z wymienionych wyżej grup tworzącej społeczność szkolną jest niezbędna i kluczowa.
W naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy w piątek. Czas upłynął nam w rodzinnej atmosferze. Życzeniom, prezentom i kwiatom nie było końca. Odbyły się uroczyste akademie, na którą zostali zaproszeni: dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Uczniowie klas drugich w obecności kolegów i koleżanek z klas 0 - III wierszem oraz śpiewem wyrazili swoje podziękowania i słowa uznania dla pracy pedagogów. Po części artystycznej reprezentanci klas wręczyli jesienne upominki wszystkim zebranym gościom. Z kolei uczniowie klas IV-VIII po krótkim montażu słowno muzycznym podarowali symboliczny prezent w postaci pysznego miodu do wieczornej herbaty. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnego wręczania nagród przyznawanym przez uczniów dla nauczycieli i pracowników szkoły w poszczególnych kategoriach. Zwycięzcy otrzymali dyplom oraz zdrowy upominek.
Na zakończenie obu uroczystości głos zabrał pan dyrektor Przemysław Piotrowski oraz pani dyrektor Jolanta Siewior, którzy złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz pogratulowali uczniom wspaniałego występu.
PW/AP