Wizyta wolontariuszy Euroweek

W dniach 21-22 listopada 2019 r. gościliśmy w naszej szkole niesamowitych gości - Nguyen Hoang Nam z Wietnamu oraz Ivana Ortiz Jacobo z Meksyku. Wolontariusze współpracujący z fundacją Euroweek przyjechali do nas na zaproszenie pana dyrektora Przemysława Piotrowskiego. Wizytę zorganizowali nauczyciele języka angielskiego – Monika Pawlikowska, Katarzyna Przytarska, Agnieszka Szatkowska oraz Sławomir Wiedemeyer. Panowie spotkali się prawie ze wszystkimi uczniami naszej szkoły. W warsztatach uczestniczyły klasy III – VIII. Swoją wizytę rozpoczęli od krótkiego przywitania się z uczniami na sali gimnastycznej. Nasi uczniowie przygotowali dla nich quiz, który miał na celu pomóc im poznać naszą szkołę. Nam i Ivan poradzili sobie z nim całkiem dobrze. Następnie odbyły się spotkania w mniejszym gronie. Wolontariusze prowadzili warsztaty dla poszczególnych klas. Językiem komunikacji był oczywiście język angielski. W trakcie zajęć uczniowie poznali kulturę Wietnamu oraz Meksyku. Młodsi uczniowie spędzili ten czas bawiąc się i śpiewając w języku angielskim. Spotkanie z wolontariuszami było niezwykłą okazją do przekonania się, że język angielski daje możliwość porozumienia się w wieloma osobami na świecie, nawet z odległych jego zakątków.