Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Uczniowie klasy 2 c na powitanie Mikołaja przygotowały piosenkę, obiecały, że będą grzeczne i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci miłymi upominkami, które uczniowie wcześniej przygotowali.
Następnie świętowaliśmy ten dzień wykonując między innymi pracę plastyczną - postać Mikołaja z papieru. Dowiedzieliśmy się ciekawostek o reniferach- pomocnikach Mikołaja, wzięliśmy udział w quizie o głównym bohaterze tego dnia, zapakowałyśmy jednego z naszych kolegów jako prezent a zwieńczeniem tego dnia było napisanie listu do Mikołaja.

Dzień ten minął nam we wspaniałej atmosferze oraz zapisał się na kartach historii naszej klasy bardzo pozytywnie i z pewnością wielu chciałoby go powtórzyć.
P.W.