Wyjazd integracyjny klas pierwszych - Górzno 2014

Biwak Integracyjny już za nami.
Niezbyt często mamy okazję spotkać się w szerszym gronie, poza murami szkoły, więc w miniony weekend uczniowie klas I gimnazjum oraz opiekunowie (p. A. Miłkowska, p. K. Przytarska, p. A. Rozwadowska, p. A. Kwaśnicka, p. P. Piotrowski) wybrali się na Biwak Integracyjny do Pensjonatu WILGA w Górznie – pięknej i malowniczej miejscowości otoczonej jeziorami, w samym sercu Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.
Już w piątek odbyły się pierwsze wspólne zajęcia, podczas których uczestnicy przeszli trasę o długości 6 km zaopatrzoną w liczne tablice edukacyjne. Ścieżka przyrodniczo – edukacyjna „Szumny Zdrój” przebiegała przez tereny o bardzo urozmaiconej rzeźbie. Najciekawszym punktem okazała się nisza źródliskowa, będąca osobliwością rezerwatu. A wieczorem - dyskoteka, która zgromadziła wszystkich uczestników biwaku. Następnego dnia mimo niezbyt sprzyjającej pogody wszyscy pełni energii, chętnie wybrali się na Park Linowy, który wymagał od uczestników odwagi i dobrej kondycji.
Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy, wszyscy uczestnicy z nowymi przyjaźniami oraz dużą dawką pozytywnych myśli, wrócili do Obrowa i z niecierpliwością wyczekują kolejnej okazji do tak licznego spotkania!

Aleksandra Kwaśnicka