Fakty i mity na temat ustawy śmieciowej

Dnia 23 października 2014 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Obrowie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu ekologicznego pt. „Fakty i mity na temat ustawy śmieciowej”.  W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele samorządu – Wójt Gminy Obrowo p. Andrzej Wieczyński, Członek Zarządu Powiatu Toruńskiego p. Mirosław Nawrotek, radny p. Wiesław Popławski, ekozespoły ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy wraz z opiekunami oraz przedstawiciele gospodarzy.

 

Projekt miał na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy oraz rozwianie wątpliwości dotyczących problemu segregacji śmieci. Uczniowie szkół podstawowych brali udział w konkursach dotyczących wiedzy  z tego zakresu, którą zaprezentowali w sprawozdaniach m.in. z Akcji Sprzątania Świata. Swoją wrażliwość na piękno środowiska naturalnego wykazywali  podczas konkursu fotograficznego.

W rywalizacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Dobrzejewicach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Brzozówce, trzecie miejsce przypadło ex aequo SP w Łążynie, SP w Osieku i SP w Obrowie. Zaproszeni goście wręczyli nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Toruniu i Urząd Gminy w Obrowie wszystkim szkołom i uczestnikom konkursów.

Spotkanie zakończyła prelekcja p. Jolanty Makowskiej z MPO w Toruniu, która jeszcze raz przypomniała, w jaki sposób należy segregować odpady na terenie naszej gminy.

Serdecznie dziękujemy władzom samorządowym za wsparcie finansowe naszego projektu.

Koordynator projektu

Przemysław Piotrowski