Rekolekcje 2016 w gimnazjum

W czwartek i piątek 3 i 4 marca tego roku odbyły się w naszym Gimnazjum w Obrowie rekolekcje wielkopostne. Spotkania rekolekcyjne miały miejsce w kościele i w szkole. W kościele młodzi uczestniczyli w rozważaniach dotyczących wielkopostnych praktyk modlitwy, postu i jałmużny, a także w nabożeństwie pokutnym, przygotowującym do sakramentu spowiedzi.

Część szkolna rekolekcji miała formę spotkań z zaproszonymi gośćmi. W czwartek odbyło się spotkanie z małżeństwem muzyków chrześcijańskich Anitą i Mateuszem Kurek. Muzycy dzielili się swoim doświadczeniem robienia kariery w przemyśle rozrywkowym, realizacji swoich muzycznych pasji, a także odkrywania obecności Boga w swoim życiu. Czas urozmaicony był ich występem. Ciekawy był komentarz naszego szkolnego muzyka do tego wydarzenia: „Wreszcie mogłem uczestniczyć w koncercie za darmo”.

Drugim momentem było spotkanie z panią Hanną Klimkiewicz, osobą siedemdziesięcioletnią, która od czwartego roku życia jest „przywiązana” do wózka inwalidzkiego. Jej świadectwo życia pełnego trudu, ale, dzięki Bogu, także pełnego nadziei, zrobiło na młodych piorunujące wrażenie. Dowodem tego była całkowita cisza podczas spotkania, pomimo widocznego już zmęczenia młodzieży.

W piątek odbyły się spotkania z o. Maciejem, redemptorystą i ekipą ewangelizacyjną z Duszpasterstwa Akademickiego z Torunia, a także spotkanie z panem Bogumiłem, naszym parafianinem, z duszpasterstwa Anonimowych Alkoholików. O. Maciej głosił orędzie kerygmatyczne, którego celem było zachęcenie młodzieży do osobistej odpowiedzi na zaproszenie do przyjaźni płynące od Jezusa Chrystusa. Potwierdzeniem ogromnego wrażenia, które zrobił na młodzieży, była – znowu - cisza przez całe 75-cio minutowe spotkanie oraz liczne osobiste rozmowy prowadzone z młodymi po jego zakończeniu.

Pan Bogumił opowiedział uczniom o swoim dramacie alkoholizmu, który niszczył życie jego i jego rodziny, a także o tym, w jaki sposób został z tego nałogu przez Boga wyrwany. Jego historia również wywarła na młodych ogromne wrażenie, w szczególności jako przestroga przed dokonywaniem niemądrych wyborów życiowych. 

dk. Tomasz Chmielewski

PRZEKAŻ 1% PODATKU NASZEJ PLACÓWCE OŚWIATOWEJ

PRZEKAŻ 1% PODATKU

ZA POŚREDNICTWEM  TORUŃSKIEGO STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE

Organizacji Pożytku Publicznego

Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyśmy korzystając z prawa przekazania odpisu w wysokości 1% rocznego podatku wspólnie nieśli pomoc naszym dzieciom i oświatowym placówkom, do których uczęszczają,

Rozliczając swoje dochody za rok 2015 każdy może przeznaczyć 1% podatku na placówkę oświatową poprzez Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Chcąc przekazać 1% podatku na pomoc placówkom oświatowym za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole należy wpisać:

w części „J”:

- w rubryce 137 nr KRS - 0000121592 Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole

- w rubryce 138 kwotę odpisu 1% od podatku;

w części „K”:

         - w rubryce 139 nazwę: Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Obrowie, ul. Szkolna 4, 87-126 Obrowo,

poleca Toruńskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole przekazać odpowiednią kwotę  odpisu na konkretny cel. Ta informacja jest bardzo ważna, ponieważ ułatwia przekazanie środków dla danej placówki oświatowej.

        - w rubryce 140 podatnik w kwadracie stawia X.

Na tej podstawie urząd skarbowy przekaże pieniądze do Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, które skieruje zebrane środki do konkretnych placówek zgodnie z oczekiwaniami ofiarodawców.

 Wszystkich, którzy chcą przeznaczyć odpis od podatku na rzecz konkretnej placówki oświatowej zachęcamy do korzystania z naszej strony internetowej, na której można za pomocą programu bezpłatnie rozliczyć podatek za rok 2015, oraz automatycznie przekazać odpis 1% od podatku dla wybranej placówki oświatowej za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole – http://www.pit.edukacja.torun.com.pl

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

Wszystkim potencjalnym ofiarodawcom przekazujemy nasze  podstawowe dane adresowe:

Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

numer Krajowego Rejestru Sądowego:  0000121592

87-100 Toruń, ul. Jęczmienna 10, tel. 56-622 37 85, 604 -939- 790

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Gimnazjum w Obrowie pamięta o Żołnierzach Wyklętych- Niezłomnych.

                W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1 marca 2016 roku uczniowie naszego gimnazjum zapoznali się z historią antykomunistycznego podziemia z lat 1944-1963. Dowiedzieli się kim byli, jak walczyli i ginęli za wolną i suwerenną Ojczyznę: Zygmunt Szendzielarz -  Łupaszka, Danuta Siedzikówna - Inka, rotmistrz Pilecki i inni.  Chwała  Bohaterom!

       Jolanta Szweda 

Turniej Karate Tradycyjnego i Shotokan o Puchar Wójta Gminy Obrowo

W dniu 20.02.2016 w Obrowie , w hali sportowej Szkoły Podstawowej odbył się pierwszy w historii karate w Polsce Integracyjny Turniej Karate Tradycyjnego i Karate Shotokan o Puchar Wójta Obrowa. Był to turniej kontrolny dzieci, Młodzików, Juniorów Młodszych , Juniorów i Młodzieżowców Akademickiego Klubu Karate Tradycyjnego, MKS Chełmża i Toruńskiego Klubu Karate-Do Ronin.
Startowało ponad 100 zawodników i zawodniczek.
Puchar dla najlepszej zawodniczki przypadł Annie Sowińskiej z AKKT Toruń , a najlepszym zawodnikiem okazał się Mikołaj Szymeczko z Chełmży.
Nagrody wręczali Sekretarz Gminy Obrowo Pani Mirosława Kłosińska i Dyrektor Szkoły Pan Artur Affelt.
Turniej ten był testem kwalifikacyjnym do kadry klubu AKKT Toruń 2016 rok.
Zwycięzcy reprezentować będą w roku 2016 AKKT i Miasto Toruń na licznych imprezach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych.

Czytaj więcej: Turniej Karate Tradycyjnego i Shotokan o Puchar Wójta Gminy Obrowo

Finał zbiórki żołędzi na karmę dla zwierząt leśnych na zimę.

        Uczniowie klas 1-3  wzięli udział w akcji zbierania karmy dla zwierząt płowych na mroźne, śnieżne miesiące. W tym roku zbierali tylko żołędzie. Gromadzili je przez wrzesień i październik. Jak zawsze, pomagali rodzice              i dziadkowie, za co dziękujemy. 29 października uczniowie i rodzice dostarczyli  do szkoły: 152, 6 kg żołędzi; 64,8 kg kasztanów; 2 kg orzechów, łącznie: 219 kg. Zbiory zostały przekazane panu leśniczemu Mirosławowi Lewandowskiemu.

 

              Wręczenie nagród  dla uczniów odbędzie się 06.11.2015, w piątek, po apelu (ok. godz.9.00) na sali gimnastycznej. Fundatorem nagród jest Nadleśnictwo Dobrzejewice- Leśnictwo Obrowo.

A.Sz.

SP OBROWO ROZPOCZĘŁO RYWALIZACJĘ O TURNIEJ TYMBARKA!

Za nami pierwszy krok w walce o wielki finał na stadionie narodowym w Warszawie. 
26 października br. reprezentacja chłopców z roczników 2004-2005 ze szkoły podstawowej 
w Obrowie zmierzyła się z rówieśnikami z powiatu toruńskiego. Finał powiatu toruńskiego odbył się na orliku przy stadionie w Chełmży.
Zawody rozgrywane były w dwóch grupach po trzy zespoły, gdzie grano mecze każdy z każdym, po czym dwa najlepsze zespoły z grup zagrały w półfinałach. Następnie zwycięzcy zagrali w finale.
Nasi reprezentanci zgodnie z losowaniem trafili do grupy A z drużynami z Górska i Złejwsi Wielkiej.
Nastawienie mieliśmy bojowe, a chęć pokazania siły i umiejętności była tak duża, że niemal „grunt palił się pod nogami”. Rywale nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Pierwszy mecz z SP Górsk zakończyliśmy zwycięstwem 8:0. Dało nam to trzy punkty, a tym samym awans. Drugi nasz mecz, z drużyną Złejwsi Wielkiej decydował o pierwszym miejscu w grupie. Starcie zakończyliśmy wygraną 4:0 i można było złapać pierwszy oddech. 
Awansowaliśmy do półfinałów z pierwszego miejsca. Rywalem była drużyna SP nr 3 z Chełmży. Drużyna ta zajęła drugie miejsce w swojej grupie, ale my nie lekceważąc przeciwnika przystąpiliśmy do rywalizacji na maksa skoncentrowani. Od początku narzuciliśmy swój styl gry co przyniosło spodziewany efekt. Szybko strzelone dwa gole ustawiły mecz. Potem chłopcy strzelili jeszcze jedną bramkę i zakończyli mecz 3:0. Pozostał nam ostatni, a zarazem najważniejszy mecz tego dnia – finałowy.
W drugim meczu o finał spotkały się drużyna Złejwsi Wielkiej i SP Brzozówka. Wygrali ci pierwsi 3:1, a tym samym po raz drugi tego dnia miało dojść do rywalizacji tych samych drużyn.
SP Obrowo – SP Zławieś Wielka. Obie drużyny bardzo zmotywowane z myślą, że zostało tak niewiele. Wystarczyło pobiegać dwa razy po dziesięć minut i strzelić o jednego gola więcej niż przeciwnik. Wydaje się to takie proste… . Nasi chłopcy mieli przed sobą czwarty mecz z rzędu i w myślach… już raz z nimi wygraliśmy – musimy to powtórzyć. Przeciwnicy zmotywowani po półfinałowym zwycięstwie, no i przede wszystkim rządni rewanżu mieli czystą kartę. No i tak jak odważnie wyszli do meczu tak szybko zostali sprowadzenie na ziemię. Nasi chłopcy niczym wytrawny bokser wyprowadzili trzy szybkie ciosy czym podcieli skrzydła przeciwnikowi. Do końca meczu kontrolowaliśmy sytuację doskonaląc wyuczone elementy gry. Luz i swoboda w grze dodały „naszym” jeszcze większego polotu. Chłopcy strzelili kolejne cztery gole kończąc finał 7:0. 
SP Obrowo reprezentowali: Borkowski Jakub, De Frankrijker Justin, Dulkiewicz Igor, Lorenc Bartosz, Majchrzak Tomasz, Motyka Antoni, Motyka Franciszek, Muranowski Maksymilian, Narodzonek Kacper, Zakierski Oliwier. Opiekun: Jacek Makowski
Wygrywaliśmy finały powiatowe. Kolejnym etapem rozgrywek „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” jest etap wojewódzki. Czekamy na szczegółowe informacje.

J. M.

Pierwsze podium SP Obrowo na zawodach powiatowych!

12 października 2015 r. w Czernikowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych. Reprezentantami naszej szkoły byli chłopcy ze szkoły podstawowej. W stawce pięciu drużyn SP Obrowo przez cały czas znajdowało się na czołowych miejscach chociaż na każda zmiana przynosiła roszady. Na ostatnim okrążeniu wysunęliśmy się na drugie miejsce z niewielką stratą do lidera. Tak zakończyły się zmagania w „sztafetach”.
Sztafeta SP Obrowo wystąpiła w składzie:
Motyka Antoni, Motyka Franciszek, Narodzonek Kacper, Muranowski Maksymilian, De Frankrijker Justin, Wojnowski Kacper, Dulkiewicz Igor, Błotnicki Michał, rez. Majchrzak Tomasz.

J. M.

Ślubowanie klas pierwszych SP

W dniu 29 października 2015 r. w Zespole Szkół w Obrowie odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie z kl. I a, I b i I c wraz z wychowawcami przygotowali piękną część artystyczną. Na widowni zasiedli zaproszeni goście: Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie przedstawiciele kl. III.
Po występie pierwszaki otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki od kl. III. oraz słodycze ufundowane przez Radę Rodziców.

D. J.

 

Karta rowerowa 2015

21 października zakończył się tegoroczny bój o zdobycie KARTY ROWEROWEJ - pierwszego w życiu każdego ucznia szkoły podstawowej uprawnienia do samodzielnego prowadzenia pojazdów po drogach publicznych. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych egzamin został przeprowadzony dwuetapowo tj. części teoretycznej w formie testu oraz części praktycznej polegającej na jeździe rowerem po specjalnie przygotowanym "mini miasteczku". Z 33 osób chętnych, którzy przystąpili do trudów egzaminu ostatecznie pozytywnie zakończyło go 25. Pozostałe osoby muszą uzupełnić swoją wiedzę i umiejętności, aby w przyszłym roku móc z sukcesem ukończyć następny egzamin. Wszystkim nowo upieczonym i pełnoprawnym kierowcom rowerów GRATULUJEMY !!!

organizatorzy:
Paweł Adamski
Jacek Makowski
Krzysztof Lerch

Wieczornica upamiętniająca myśl i nauczanie Jana Pawła II

15 października mogliśmy być uczestnikami Wieczornicy upamiętniającej myśl i nauczanie Jana Pawła II. Montaż słowno-muzyczny osnuty był na kanwie litanii do św. Jana Pawła II. Wiersze poświęcone papieżowi przeplatane były śpiewaną litanią pt. „Szukałem was”. Wysłuchaliśmy także fragmentów nauczania Papieża- Polaka oraz przypomnieliśmy sobie fakty dotyczące jego pontyfikatu. Spektakl dostarczył wielu wzruszeń i został nagrodzony brawami.
J. K.

Wszystkiego najlepszego...

Przekazanie funduszy zebranych podczas Biesiady Obrowskiej

W piątek 9 października, w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Obrowie nastąpiło uroczyste przekazanie środków finansowych zebranych podczas I Biesiady Obrowskiej. Inicjatorem akcji była Rada Sołecka Obrowa na czele z sołtysem p. Piotrem Wojtylewskim. Współorganizatorami byli: Samorząd Gminny, Radni Gminy, Społeczność Szkolna ZS w Obrowie, Stowarzyszenie "Nasza Szkoła" oraz liczni sponsorzy.
Kwota 4125,00 zł decyzją Rady Sołeckiej, została w całości przekazana p. Henrykowi Borkowi z miejscowości Zawały.

Zaproszenie - Dzień Papieski

Rozstrzygnięcie konkursu pt. ,,Bukiet wakacyjnych wspomnień”

Słoneczny koniec lata i początek jesieni zachęciły uczniów klas I – III SP do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Powstało wiele ciekawych pod względem formy, kompozycji, użytych materiałów prac- głównie przestrzennych w formie bukietów z materiałów przyrodniczych, ale także prace płaskie.
W konkursie przyznano 14 nagród i 25 wyróżnień.
Nagrody zdobyli: Julia Czupryńska, Julia Florkiewicz, Julia Borkowska, Malwina Zych, Amelia Wierzba, Hubert Gajewski, Wiktoria Zakrzewska, Cezary Płuciennik, Urszula Maćkiewicz, Natalia Deresz, Miłosz Kowalski, Roman Kępski, Igor Rybicki.
Nagrodę specjalną otrzymała Kinga Gizela. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.
Gratuluję wszystkim uczestnikom i życzę dalszych sukcesów.
Marta Swatko

I Biesiada Obrowska

Kochani, nasz wspólny wynik to: 4125,00 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji.
Dziękujemy za sympatyczną współpracę: organizatorom - Radzie Sołeckiej Obrowa na czele z sołtysem p. Piotrem Wojtylewskim oraz pozostałym partnerom i sponsorom tego wydarzenia.

 

 

 

 

Piszą o nas!

Wycieczka rowerowa

To już kolejny rok szkolny, kiedy rowerzyści z gimnazjum w Obrowie stawili się licznie na starcie i w poszukiwaniu dobrej zabawy, ciekawych miejsc oraz świeżego powietrza ruszyli przed siebie. Korzystając z ostatnich ciepłych dni lata, przejechali ponad 30 km, zaglądając m. in. do Sąsieczna czy Smogorzewca. Obowiązkowym punktem wędrówki rowerowej było zerknięcie na stan wody w Wiśle, w rejonie Silna. Trasa urozmaicona: raz asfaltowa, raz szutrowa, gdzie indziej znów malowniczo wiodła przez ostępy leśne. Wszyscy dzielnie pokonywali wzniesienia i długie zjazdy.
Wielkie dzięki za obecność i do zobaczenia na szlaku kolejnym razem.
Opiekunowie: Dorota Kardas-Adamska, Paweł Adamski i Michał Kosiński

„Jedno jabłko, albo dwa, by nauka dobrze szła!”

Uczniowie klasy 3a odwiedzili gospodarstwo sadownicze w Czernikowie. Gospodarz, pan Jan Kasprowicz, opowiedział o pracy w sadzie, o pielęgnacji drzew, sposobów zawiązywania owoców. Przekazał uczniom wiadomości nt. sprzymierzeńców oraz szkodników drzew. Pokazał chłodnie, dzięki którym można cieszyć się smakiem owoców przez cały rok. Gospodarz opowiedział o odmianach jabłek i wartościach odżywczych. Największą radość sprawiła uczniom przejażdżka po sadzie. Dziękujemy za gościnę!
A.S.

 

 

Wybory Opiekunów SU

Mamy Opiekunów Samorządów Szkolnych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

p. Jacek Makowski i p. Przemek Piotrowski

Dnia 24 września 2015r. uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej oraz I-III Gimnazjum dokonali wyboru opiekunów Samorządów Uczniowskich. 
W Szkole Podstawowej ilością 67 głosów opiekunem został wybrany p. Jacek Makowski, który swoją kadencję będzie sprawował przez kolejne dwa lata.
Społeczność Uczniowska Gimnazjum na swojego opiekuna wybrała (ogromną ilością głosów - 80) p. Przemysława Piotrowskiego, który po dwuletniej przerwie ponownie został wybrany na rzecznika młodzieży. 
To ogromne wyróżnienie dla naszych nauczycieli, ale także ogromna odpowiedzialność - nie zawieść zaufania wyborców – uczniów.
Gratulujemy!


Komisja:
Nikola Ziółkowska
Natalia Murzynowska

Dopalacze kradną życie! Nie zaczynaj!

 

Sprzątanie Świata 2015

W dniach 18-20 września, na całej kuli ziemskiej obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata. Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Obrowie włączyli się do działań na rzecz ochrony miejscowego środowiska naturalnego, które odbyło się pod hasłem „WYPRAWA-POPRAWA”.
Przygotowania do akcji uczniowie rozpoczęli na lekcjach przyrody, gdzie rozmawiali na temat stale rosnącego zanieczyszczenia naszej planety. Efektem dyskusji i rozważań było stworzenie plakatów, które zostały wystawione na okolicznościowej gazetce. 
18 września pełni zapału uczniowie klas IV -VI, zaopatrzeni w niezbędny sprzęt- worki na śmieci i rękawice, około godziny 10.25 wyruszyli sprzed budynku szkoły. Trasa prowadziła ulicą Osiedlową w kierunku Leśniczówki . Miłym zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że w tym roku zebraliśmy zdecydowanie mniej odpadów niż w poprzednich latach. Świadczy to o tym ,że mieszkańcy naszej miejscowości coraz bardziej dbają o środowisko. 
Sprzątanie miało charakter nie tylko ciężkiej pracy , ale także zabawy. Zakończeniem akcji było wspólne ognisko i rozgrywki w piłkę nożną.

J. Skrzypczak

Uroczyste przekazanie wygranej w konkursie "Lekcja z SITA"

Można śmiało powiedzieć, iż dzień 11 września 2015 roku dla naszej społeczności szkolnej był dniem historycznym.

Jako laureaci konkursu „Lekcja z SITA”  otrzymaliśmy wartą 100 tys. złotych nagrodę w postaci oprogramowania, materiałów edukacyjnych oraz obudowy dydaktyczno-metodycznej do nauki języków obcych, a także innych przedmiotów.
W Gimnazjum nr 1 w Obrowie gościliśmy: p. Marzenę Słupczewską – nadinspektora referatu organizacyjno-oświatowego, p. Urzszulę Słupczewską – inspektora ds. oświaty, redaktora „Głosu Nauczycielskiego” oraz przedstawicieli Firmy Sita. Nasza gościnność nie ograniczyła się jedynie do pamiątkowego zdjęcia. Goście mogli uczestniczyć w programie artystycznym przygotowanym przez pana Janusza Lewandowskiego, podczas którego młodzież naszego gimnazjum wykonała utwory muzyczne w języku angielskim. Uczniowie z niekłamanym entuzjazmem odebrali zestawy SITA, ale jeszcze większe podekscytowanie towarzyszyło podczas oglądania sali nr 10, w której będą odbywały się zajęcia.
Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.

S.W.

Alarm przeciwpożarowy

Dzisiaj w naszej szkole odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Przeprowadzony on został przez Państwową Straż Pożarną. O godzinie 9:00 uczniowie usłyszeli 3 długie dzwonki powtarzające się w krótkich odstępach czasu. Był to sygnał mówiący o zagrożeniu przeciwpożarowym. Nauczyciele przebywający w klasach wraz z uczniami bardzo sprawnie opuścili budynek szkoły, zgodnie z planem ewakuacji podczas zagrożenia. Przeprowadzony alarm był sprawdzianem umiejętności dla całej społeczności szkolnej (dyrekcji, administracji i obsługi, nauczycieli i uczniów) w wypadku zagrożenia.
Podczas ewakuacji nie zaobserwowano objawów paniki, chaosu, itp. Wszelkie założenia zostały bardzo sprawnie zrealizowane. Świadczy to o dużej wiedzy osób biorących udział w próbnym alarmie, samodyscyplinie i odpowiedzialności za działania własne jak i działania osób drugich.


P.P.

Biwak Integracyjny w Górznie już za nami

W dniach 7-8 września 2015r. odbył się biwak integracyjny klas pierwszych gimnazjum. Uczestnicy Biwaku mieli okazję przebywać w miejscowości Górzno. Biwak miał na celu integrację grupy, wyrabianie nawyku właściwych form komunikacji interpersonalnej a także pobudzanie wrażliwości ekologicznej i rozwijanie wyobraźni. W biwaku brało udział 54 uczniów oraz opiekunowie: p. dyr. Artur Affelt, p. Jolanta Szweda, p. Monika Pawlikowska, p. Joanna Szymanowska oraz p. pedagog Aleksandra Kwaśnicka.

Pierwszego dnia (07.09) po zbiórce uczniowie autobusami pojechali do Górzna gdzie po zakwaterowaniu i zapoznaniu się z obiektem przystąpili do zajęć, w trakcie których mieli okazję się poznać. Pogoda niestety nie sprzyjała pieszym wędrówkom, ale młodzież z Obrowa, przygotowana profesjonalnie - kurtki, obuwie, parasolki -  wyruszyła w drogę, aby pod opieką przewodników poznać (w strugach deszczu) faunę i florę Górznieńsko – Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego.

Mokrzy ale pełni wrażeń wrócili wszyscy do Pensjonatu Wilga, gdzie pod kolacji, wzięli udział w dyskotece. Wszyscy bawili się (uczniowie i nauczyciele) przy muzyce przygotowanej przez Weronikę Dąbrowską. A po dyskotece wspólne z p. dyrektorem kibicowanie reprezentacji Polski w meczu z Gibraltarem. Oj emocje były...

Następnego dnia (08.09) – patrzymy – pojawiło się słońce. Wszyscy udali się na dodatkowe zajęcia  - Park Linowy oraz jazda na motocyklach Pit Bike. Mistrzem czasówki okazał się Mateusz Ruszkowski -  tylko 13 sek. Mistrzunio!

Wspaniałą zabawę przerwał ulewny deszcz. Jednak nie popsuł on nam  wyśmienitych humorów.

Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy, wszyscy uczestnicy (obdarowani upominkami) z nowymi przyjaźniami oraz dużą dawką pozytywnych myśli, wrócili do Obrowa i z niecierpliwością wyczekują kolejnej okazji do tak atrakcyjnego wyjazdu. 

Aleksandra Kwaśnicka 

 

Jestem EKO

9 września 2015r. uczniowi klasy VB oraz VI Szkoły Podstawowej wzięli udział w Festiwalu Jestem EKO.  Festiwal został zorganizowany w ramach kampanii informacyjno – promocyjnej, której celem jest kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów. Nasi uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych zajęciach.

Dzieci brały między innymi udział w warsztatach ornitologicznych,  fotograficznych, quizie przyrodniczym oraz podchodach. Uczniowie mieli także okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat elektroodpadów oraz zasmakować ekologicznej żywności regionalnej.

Dużo radości sprawiły uczniom zawody sportowe oraz lepienie z gliny. Po raz kolejny okazało się, że nauka jest przyjemnością!

M.B. 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

SZKOŁA PODSTAWOWA

Godz. 9.00 – rozpoczęcie roku szkolnego w szkole

Godz. 10.30 – Msza Święta w kościele

Przywóz dzieci: godz. 8.30 odjazd autobusu z przystanku w Skrzypkowie (p. Maciaszek)

Odwóz dzieci: około 11.30 ze szkoły

GIMNAZJUM

Godz. 10.30 – Msza Święta w kościele w Obrowie

Godz. 11.30 – rozpoczęcie roku szkolnego w szkole

Przywóz: Ze Skrzypkowa (p. Maciaszek) –  godz.  10.00

Z Sąsieczna godz. 9.45

Z Silna godz. 9.55

Z Osieka przy szkole  godz. 10.05

Odwóz: około 13.30 ze szkoły